Znamy termin pucharowego meczu z Lechem Poznań

20.09.2022 (17:40) | Marcin Sapuń

Poznaliśmy szczegółowy terminarz 1/16 finału Pucharu Polski. Śląsk w połowie października uda się do Poznania na mecz z Lechem.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się między 12 a 20 października, z czego zdecydowana większość spotkań zostanie rozegrana między 18 a 20 października, a w trzech przypadkach terminy meczów nie są jeszcze znane.  Podczas losowania na początku września, los przydzielił wrocławianom w kolejnej rundzie zespół Lecha Poznań, czyli mistrza Polski i finalistę zeszłej edycji Pucharu Polski. Spotkanie pomiędzy Śląskiem a Lechem odbędzie się w środę 19 października o godzinie 20:30 na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Zespół Ivana Djurdjevicia w 1/32 finału pokonał na wyjeździe czwartoligowy Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 po dwóch bramkach Erika Exposito i po jednej Sebastiana Bergiera i Patryka Janasika. Wygrana zapewniła WKS-owi pierwszy od 2018 roku awans do 1/16 finału Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław miał okazję już rywalizować w tym sezonie z Kolejorzem. W ramach 5. kolejki ekstraklasy, Trójkolorowi ograli poznaniaków 1:0 po bramce Petra Schwarza w pierwszej połowie.

Mecz Śląska z Lechem będzie niewątpliwie jednym z najciekawszych meczów 1/16 finału Pucharu Polski. W pozostałych parach należy wyróżnić derby Mazowsza pomiędzy Wisłą Płock a Legią Warszawa, a także mecz przyjaźni na Śląsku pomiędzy GKS-em Katowice a Górnikiem Zabrze.