Aleks Petkow i Simeon Petrow powołani do kadry Bułgarii

13.05.2024 (13:11) | Bartosz Bryś
uploads/images/2024/5/Petrow i Petkow_6641f6aab496d.jpg

fot.: WKS Śląsk Wrocław

Dobra forma zawodników Śląska Wrocław została po raz kolejny doceniona. Dwóch stoperów Trójkolorowych - Simeon Petrow i Aleks Petkow - zostało powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Bułgarii.  

Ostatnie dni są niezwykle udane dla zawodników Śląska Wrocław. Trójkolorowi wygrali dwa mecze z rzędu (2:1 z ŁKS-em Łódź, 4:0 z Cracovią) i przedłużyli swoje szanse na wywalczenie tytułu mistrzowskiego. Jeśli podopieczni Jacka Magiery zdobędą przynajmniej dwa punkty w starciach z Radomiakiem oraz Rakowem, w przyszłym sezonie na pewno zagrają w eliminacjach europejskich pucharów

Dobre rezultaty nie byłyby możliwe bez skutecznej defensywy oraz dwóch liderów w jej szeregach - Aleksa Petkowa oraz Simeona Petrowa. Bułgarski duet umiejętnie czyta grę przeciwników, ustawia się w obronie oraz imponuje warunkami fizycznymi, dzięki czemu potrafi zagrozić bramce rywali przy stałych fragmentach gry. 

Ostatnie występy zawodników zostały zauważone przez selekcjonera reprezentacji Bułgarii, który powołał ich na najbliższe zgrupowanie. Dla Aleksa Petkowa, mającego na koncie osiem występów w kadrze, jest to już czwarte takie wyróżnienie w bieżących rozgrywkach. Simeon Petrow wraca natomiast do drużyny narodowej po sześciu miesiącach przerwy.

Piłkarze Śląska będą mieli szansę zmierzyć się w meczach towarzyskich z Rumunią oraz Słowenią. Pierwszy mecz odbędzie się 4 czerwca na stadionie w Bukareszcie, a cztery dni później Bułgarzy zagrają w Lublanie.

ZOBACZ też: REZERWY: Najlepszy strzelec nieobecny w ostatnich meczach. Jaki jest powód?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.