Co warto wiedzieć przed Śląsk - Jagiellonia?

03.09.2023 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/5/foto40_63583db4c231e_6452558b03d60.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Dziś Śląsk będzie miał szansę wygrać po raz czwarty z rzędu, co niedawno wydawało się niemożliwe, a teraz jest całkiem realne. Jeśli WKS wygra z Jagą, może wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli i tam spędzić przerwę reprezentacyjną. Co warto wiedzieć przed Śląsk - Jagiellonia? 

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok odbędzie się w niedziele 3 września o godzinie 12:30. Na naszej stronie tradycyjnie dostępne będą dwa rodzaje relacji: jedna z komentarzem na żywo, a druga pisana minuta po minucie. Obydwie znajdziecie TUTAJ


Prezentujemy raport kartkowy przed meczem z Jagiellonią. Pauzy w ekstraklasie za żółte kartki wyglądają następująco: 8 - jeden mecz pauzy, 12 - dwa mecze pauzy, kolejne cztery, czyli 16, 20, to także dwa spotkania odpoczynku.

Żółte kartki:

3 - Peter Pokorny

2 - Aleks Petkov, Martin Konczkowski, Łukasz Bejger

1 - Patrick Olsen, Patryk Szwedzik, Matias Nahuel Leiva, Erik Exposito, Mateusz Żukowski


Śląsk w środę nadrabiał zaległą 3. kolejkę ekstraklasy. WKS zmierzył się z Pogonią Szczecin i wygrał 2:0. Wrocławianie zagrali mądrze i odpowiedzialnie. Trójkolorowi kontrolowali przebieg spotkania i skrzętnie wykorzystywali nawet najmniejsze błędy Portowców. Bramki dla WKS-u zdobyli Petr Schwarz oraz Piotr Samiec-Talar. Duży udział przy obydwu trafieniach miał Erik Exposito, który asystował przy golu Samca-Talara i dogrywał do Mateusza Żukowskiego przy trafieniu na 1:0. 


Jeśli jesteśmy już przy kapitanie WKS-u, to warto powiedzieć, że Hiszpan został nominowany do głosowania na piłkarza miesiąca ekstraklasy. Dodatkowo młodzieżowcem sierpnia został Łukasz Gerstenstein wypożyczony ze Śląska do Stali. Z kolei do głosowania na trenera miesiąca włączony został trener Jacek Magiera. WKS może naprawdę zaliczyć ten miesiąc do udanych. 


Sytuacja kadrowa w Śląsku jest na razie niezmienna. Kontuzjowani są Matias Nahuel Leiva oraz Konrad Poprawa. Tak ich sytuacje skomentował szkoleniowiec Wojskowych:

- Konrad jest pod opieką lekarzy. Mam nadzieję, że jest bliżej powrotu niż dalej. Problem ciągnie się od meczu z Radomiakiem. Na dzień dzisiejszy odbywa treningi motoryczne poza klubem. Przez taką częstotliwość gry pojawiają się jakieś mikrourazy, to normalne. Ważna jest regeneracja, która ma pozwolić zawodnikom być gotowym do następnego spotkania. Oprócz Nahuela nikt inny nie wypada

- powiedział Jacek Magiera na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią.


Śląsk z Jagiellonią mierzył się 36 razy. Wojskowi zwyciężyli czternastokrotnie, remis padł w 11 spotkaniach, zaś Jaga wygrała 11 razy. Najlepszy strzelcem starć Śląsk - Jagiellonia jest Przemysław Frankowski (5 goli). Białostoczanie zdobyli w tych meczach z Wojskowymi 45 bramek. Trójkolorowi Dumie Podlasia strzelili 55 goli. 


A tak o Śląsku wypowiedział się szkoleniowiec Jagiellonii:

- Co można powiedzieć o naszym najbliższym rywalu? - Trzeba oddać Śląskowi, że to dobrze zorganizowana drużyna. Świadczą o tym statystyki, ale także ogólny obraz. Wrocławianie poprawili organizację w grze obronnej, mówimy o drużynie zdyscyplinowanej taktyczne. Z naszego punktu widzenia nic jednak się nie zmienia. Oczywiście, zwracamy uwagę na ich organizację gry, być może uwypuklimy pewne detale – dodał szkoleniowiec Jagi

- powiedział Adrian Siemieniec. 


Artur Siemieniec oraz Jacek Magiera mierzyli się ze sobą tylko raz. Było to w ubiegłym sezonie, kiedy WKS walczyło o utrzymanie, a Jaga był już spokojna swojego bytu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. 


Jacek Magiera z Jagiellonią mierzył się pięć razy. Trener WKS-u nigdy nie przegrał z Dumą Podlasia. Trzykrotnie Magiera zremisował oraz dwa razy wygrał. 


Sędzią dzisiejszego meczu będzie Paweł Malec z Łodzi. 38-latek nigdy nie sędziował w spotkaniu WKS-u. 


 A jak Wy, kibice Śląska widzicie to dzisiejsze spotkanie, czy WKS wygra czwarty mecz z rzędu. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na dole.

ZOBACZ też: LIVE: Śląsk II Wrocław - LKS Goczałkowice-Zdrój (NA ŻYWO)