FUTSAL: Śląsk wraca do gry

09.06.2021 (09:34) | Jacek Bratek / Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/2/futsal2_6035665813566.jpg

fot.: Ola Mazur

Futsalowcy Śląska Wrocław wznowili zajęcia. Przypomnijmy, ze w inauguracyjnym sezonie byli blisko awansu do I ligi. Obecnie w dość przemeblowanym składzie zaczynają mecze towarzyskie. Cel jest niezmienny – awans do I ligi. 

Czas rozpocząć przygotowania

Pierwszym sparingpartnerem był Widzew Łodź, grający w I lidze futsalu. Mecz odbył się w hali w Twardogórze. Rywal okazał się bardzo wymagający, od początku uzyskał przewagę i w pewnym momencie prowadził już 5:0. W końcówce WKS zdołał odrobić część straty i spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3 da łodzian. Bramki dla Śląska strzelali Karbowiak, Kubot i Stępień.


Skład Śląska: Sasiela - Andruszko, Stępień, Ostapyshen, Offert, Winnik, Job, Kubot, Żak, Mendela, Pelwecki, Karbowiak i Wróbel

 

Gra w kratkę na Legia Cup

Kolejnym sprawdzianem był mocno obsadzony turniej Legia Cup w Warszawie. Śląsk zajął czwarte miejsce. W pierwszym meczu wrocławianie rozgromili Legię 4:1, a bramki strzelali Michał Tkacz (dwie) oraz Wojciech Działach i Patrick Kminek. W drugim meczu grupowym Śląsk przegrał 0:1 z AZS UW DARKOMP Wilanów, mimo to wychodząc z grupy z pierwszego miejsca. W drugim dniu turnieju Śląsk przegrał w półfinale z Widzewem 3:6. Bramki strzelali Michał Tkacz (dwie) oraz Wojciech Działach. W meczu o III miejsce Śląsk przegrał z Legią 1:6.


Skład Śląska: Burzej - Sasiela, Mendela, Wróbel, Działach, Kminek, Kubot, Pelwecki, Ostapychen, Tkacz i Offert

źródło: własne

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Śląskowy awans Radomiaka?