Janasik: Byliśmy spokojni

31.08.2022 (19:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/7/janasik_62e2e60955864.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Obrońca Śląska Wrocław Patryk Janasik skomentował środowe zwycięstwo 4:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Naszą relację znajdziecie TUTAJ. 

Patryk Janasik: Cieszę się z bramki, bo to świetne uczucie strzelić gola nawet dla obrońcy. Dzisiaj wyjątkowo wystąpiłem na lewej obronie, ale ta pozycja nie jest mi obca. Nasz rywal grał większość spotkania w osłabieniu i mogłem sobie pozwolić na więcej swobody w ofensywie, gdy pojawiłem się na boisku. Wygraliśmy pewnie i przekonująco, potwierdziliśmy bramkami naszą dominacje, to najważniejsze.

W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale bramkarz gości spisywał się nienagannie. Defensywa też była mocno cofnięta i pewnie przez to mieliśmy problem ze strzeleniem tej pierwszej bramki. Później, po pierwszym trafieniu, gra zaczęła wyglądać nieco inaczej. To była kwestia czasu i wiedzieliśmy, że strzelimy kolejne. Byliśmy spokojni i od początku mieliśmy świadomość, że osiągniemy pozytywny rezultat. Cierpliwie budowaliśmy akcje, wiedząc, że jeśli nie wpadnie za pierwszym, drugim czy trzecim razem, to trzeba stworzyć czwartą i piątą sytuację, a wtedy gol przyjdzie. I tak się stało.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Djurdjević: Zrobiliśmy, co było do zrobienia