Na początek roku sparing z Piastem

09.12.2022 (18:10) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/9/piast2_63276297cda01.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk Wrocław granie w 2023 roku rozpocznie od towarzyskiego meczu z Piastem Gliwice. Spotkanie będzie zamknięte dla mediów oraz publiczności. 

Piast Gliwice będzie pierwszym nieoficjalnym rywalem Śląska Wrocław w 2023 roku. Zamknięty mecz sparingowy odbędzie się na stadionie przy ulicy Oporowskiej, a zaplanowany został na sobotę 7 stycznia. Kilka dni wcześniej zespół trenera Ivana Djurdjevicia wyjedzie na krótkie zgrupowanie poświęcone przygotowaniu motorycznemu, a pierwszy raz po zimowej przerwie na wspólnym treningu spotka się tuż po świętach Bożego Narodzenia. Następnie Śląsk wyjedzie na obóz przygotowawczy do Turcji, gdzie rozegra pięć sparingów, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Piast Gliwice ma za sobą bardzo nieudaną rundę jesienną, która spowodowała, że 2023 rok niespodziewanie powita w strefie spadkowej. Na trzy kolejki przed końcem pierwszej części sezonu pracę stracił autor historycznych sukcesów z ostatnich lat Waldemar Fornalik, a nowym opiekunem zespołu został Serb Aleksandar Vuković. Śląsk z Piastem jesienią zagrał tuż przed wrześniową przerwą na mecze reprezentacji – przy Okrzei padł wówczas remis 1:1, a na listę strzelców wpisali się Patrick Olsen (z rzutu karnego) i Constantin Reiner.

Pierwszy ligowy mecz w rundzie wiosennej Śląsk rozegra na własnym stadionie przeciwko Zagłębiu Lubin – początek w sobotę 28 stycznia o godzinie 20:00.

ZOBACZ też: Sztylka: Wszyscy popełniliśmy grzech pychy (WYWIAD cz. 2)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.