Przygotowania pełne sparingów (PLAN)

18.11.2022 (18:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2021/6/slask_60dccc605e035.png

fot.: Krystyna Pączkowska / slaskwroclaw.pl

Poznaliśmy szczegółowy plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej sezonu 2022/23. Zawodnicy treningi rozpoczną już na początku grudnia, a w pierwszych dniach nowego roku udadzą się na obóz. Na nim rozegrane zostanie pięć meczów sparingowych. 

Zima często zaskakuje drogowców, ale nie może zaskoczyć sztabów trenerskich klubów ekstraklasy. Musiały one zmienić stały cykl przygotowań, a spowodowane to było wyjątkowym terminem mistrzostw świata w Katarze, rozgrywanych od 20 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Zawodnicy Śląska ostatni ligowy mecz rozegrali 13 listopada (0:0 z Legią Warszawa), a do pierwszych treningów indywidualnych powrócą dzień przed Mikołajkami, 5 grudnia, kiedy to każdy otrzyma spersonalizowane plany treningowe, obejmujące zajęcia biegowe, siłowe oraz odpowiednie zalecenia suplementacyjne i żywieniowe.

DWIE CZĘŚCI PRZYGOTOWAŃ

Po tym etapie przyjdzie czas na pracę w grupie, którą zaplanowano na 27 grudnia. Tradycyjnie ta część przygotowań rozpocznie się od badań wydolnościowych, diagnostyki zawodników i testów siłowych. Jedyną nowością jest trzydniowe zgrupowanie w górach, którego celem będzie zbudowanie odpowiedniej bazy wytrzymałościowej i fizycznej pod rundę wiosenną. Drużyna trenera Ivana Djurdjevicia aż do 8 stycznia 2023 roku trenować będzie na wrocławskich obiektach, by później przenieść się do tureckiego Belek.

Śląsk po raz kolejny wybrał kurort nad Bosforem na miejsce zimowych przygotowań, a wraz z nim formę wykuwać będą tam inni ekstraklasowicze: Cracovia, Legia Warszawa, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Radomiak, Stal Mielec, Widzew Łódź, Wisła Płock i Zagłębie Lubin. Na inne rozwiązania zdecydowały się tylko Lech Poznań (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Piast Gliwice, który od połowy grudnia trenował będzie nad Wisłą, a 9 stycznia uda się na jedenastodniowe zgrupowanie do Hiszpanii. Ciągle niepotwierdzone zostają miejsca przygotowań Warty Poznań, Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze, Korony Kielce i Lechii Gdańsk. Pobyt wrocławian w Turcji potrwa do 20 stycznia, a do tego czasu rozegrają oni pięć sparingów. Ostatni pełny tydzień pierwszego miesiąca w roku Śląsk spędzi na treningach przy Oporowskiej.

GŁÓWNY PUNKT UROCZYSTOŚCI

To właśnie w ostatni weekend stycznia do gry wróci ekstraklasa, w której WKS na dobry początek podejmie w derbach Zagłębie Lubin. Zanim jednak ligowe emocje, to wrocławski zespół już w najbliższą sobotę 19 listopada o godzinie 12:00 uświetni obchody 50-lecia istnienia Nysy Zgorzelec, mierząc się z drużyną z ligi okręgowej w sparingu. Na kolejne weekendy zaplanowana została także dalsza objazdówka. Wrocławianie 26 listopada (11:00) rozegrają mecz z Polonią Bystrzyca Kłodzka, która obchodzić będzie z kolei 70-lecie klubu, a wizytę na Ziemi Kłodzkiej skwitują pojedynkiem z Piastem Nowa Ruda (3 grudnia, 13:00).


Plan przygotowań Śląska do rundy wiosennej:

  • 19 listopada: sparing z Nysą Zgorzelec (12:00)
  • 26 listopada: sparing z Polonią Bystrzyca (11:00)
  • 3 grudnia: sparing z Piastem Nowa Ruda (13:00)
  • 5 grudnia: początek treningów indywidualnych
  • 27 grudnia: powrót do treningów drużynowych
  • 28-31 grudnia: zgrupowanie w kraju
  • 1-7 stycznia: treningi przy Oporowskiej
  • 8-20 stycznia: obóz przygotowawczy w Turcji (pięć sparingów)
  • 20-27 stycznia: treningi przy Oporowskiej
  • 27-28 stycznia: pierwsza kolejka ligowa w 2023 roku

ZOBACZ też: O dwóch takich, co strzegą wrocławskiej bramki

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.