Odprawa Śląska: Dwa ważne ligowe zwycięstwa i smutne wieści

12.04.2024 (19:55) | Karol Tyniec
uploads/images/2024/4/fffff_6619742fd348f.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Zapraszamy na kolejną "Odprawę Śląska", czyli przegląd i podsumowanie, dzień po dniu, wszystkich wiadomości związanych z piłkarskim WKS-em z ostatniego tygodnia.

  

Sobota, 6 kwietnia:

1.  Śląsk Wrocław wygrywa 2:1 z Wartą Poznań. Bramki w spotkaniu dla wrocławian zdobyli Erik Exposito i Matias Nahuel Leiva. Dzięki potknięciu Jagiellonii w meczu z Legią który zakończył się remisem 1:1, Trójkolorowi zmniejszyli przewagę lidera do dwóch punktów .

Niedziela, 7 kwietnia:

1.Rezerwy Śląska Wrocław wygrywają 4:2 z Odrą Bytom Odrzański. Bramki w tym spotkaniu dla Wrocławian zdobyli Mateusz Żukowski, który popisał się hat-trickiem, oraz Lewuis Pena. 

2.Zmarł wychowanek Śląska, Franciszek Tokarski.

Poniedziałek, 8 kwietnia:

1.Rozpoczyna się sprzedaż biletów na mecz z Ruchem Chorzów, który odbędzie się 27 kwietnia na Tarczyński Arenie.

Wtorek, 9 kwietnia:

1.Erik Exposito i Matias Nahuel Leiva wybrani do najlepszej jedenastki 27. kolejki Ekstraklasy. 

2. Poznaliśmy daty spotkań 32. i 34. kolejki Ekstraklasy. W 32. kolejce Wojskowi podejmą 10 maja o godzinie 20:30 na Tarczyński Arena Cracovie. W 34. kolejce WKS uda się do Częstochowy na mecz z Rakowem, który odbędzie się 25 maja o godzinie 17:30, i będzie to ostatni pojedynek tego sezonu

3. Dwie zawodniczki Śląska otrzymały powołanie na zgrupowanie Talent Pro, które odbędzie się w dniach 15-19 kwietnia w Opalenicy: Amelia Guzenda i Daria Cwynar.

Środa, 10 kwietnia:

1. Jak co środę, zawodnicy Śląska odwiedzili jedną z wrocławskich szkół. Tym razem Martin Konczkowski, Krzysztof Kurowski i Katarzyna Musiałowska zawitali do Szkoły Podstawowej nr 66.

 

2. Ekstraklasa poinformowała, że najbliższe mecze Śląska z Legią i Górnikiem będą transmitowane w otwartej telewizji.

3. Gol Matiasa Leviego został wybrany najładniejszą bramką kolejki.

Czwartek, 11 kwietnia:

1. Poznaliśmy obsadę sędziowską na mecz z Górnikiem Zabrze:

Sędzia główny: Szymon Marciniak. Asystenci: Tomasz Listkiewicz i Krzysztof Nejman. Techniczny: Albert Różycki. W wozie VAR zasiądą Tomasz Musiał i Krzysztof Myrmus.

Piątek, 12 kwietnia:

1.Na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed spotkaniem z Górnikem odpowiada trener Jacek Magiera.

2. Rzecznik prasowy Śląska informuje przed niedzielnym spotkaniem, że podczas meczu z zabrzanami zawodnicy wyjdą w czarnych opaskach i będzie minuta ciszy ku pamięci Franciszka Tokarskiego. 

ZOBACZ też: Jakim składem na Górnik? Typujemy skład WKS-u

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.