Odśnieżanie Oporowskiej, czyli bezcenna pomoc kibiców Śląska

02.12.2023 (18:09) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/12/406109948_678131587797201_9156959441655832041_n_656b5c48e267a.jpg

fot.: Krzysztof Banasik

Dzień 2 grudnia 2023 roku pokazał, że Śląsk Wrocław to ogromna społeczność, składająca się nie tylko z zawodników, sztabu i pracowników. Gdy potrzebna jest pomoc, do akcji wkraczają kibice, którzy udali się na Oporowską 62, chwycili za łopaty i odśnieżyli boisko treningowe, aby zespół mógł się przygotowywać do meczu z Rakowem Częstochowa. 

Początek grudnia przyniósł ze sobą duże opady śniegu na terenie całego kraju. Skrajnie zimowe warunki atmosferyczne wpływają także na środowisko piłkarskie. Panująca obecnie pogoda uniemożliwia zawodnikom trenowanie w odpowiednich warunkach, a nawet rozgrywanie meczów ligowych. W sobotę 2 grudnia ze względu na zaśnieżone boiska i intensywne opady odwołano dwa spotkania ekstraklasy (Stal - ŁKS i Piast - Puszcza). W stolicy Dolnego Śląska śnieg również dał o sobie znać, ale WKS swoje spotkanie rozgrywa dopiero w niedzielę. Mimo to zawodnicy Jacka Magiery napotkali na komplikacje. Murawa, na której miał zostać przeprowadzony trening przedmeczowy pokryła się sporą warstwą śniegu. Aby jednostka treningowa zaplanowana na godzinę 14:00 mogła się odbyć, klub potrzebował do pomocy sporo rąk, w związku z czym sprawa została nagłośniona na naszych mediach społecznościowych. 

Kibice Trójkolorowych w mgnieniu oka ruszyli na Oporowską, by pomóc swojemu ukochanemu klubowi, dzięki czemu osób do pomocy nie brakowało.

Dzięki sporej grupie osób misja zakończyła się powodzeniem i zawodnicy odbyli trening zgodnie z planem, co było istotne w kontekście niedzielnego meczu z Rakowem Częstochowa.

fot. X (Twitter) - @breslavia_71

W odśnieżaniu brali udział nie tylko kibice, ale także pracownicy klubu z Jackiem Magierą na czele, który jest wdzięczny za pomoc.

- Cieszę się z mobilizacji naszych kibiców, którzy licznie stawili się na Oporowskiej i pomogli w odśnieżeniu płyty boiska, co umożliwiło nam przeprowadzenie treningu zgodnie z planem. W imieniu sztabu i zawodników dziękuję każdemu, kto przyszedł i chwycił za łopatę

- tak odśnieżanie boiska w rozmowie z nami skomentował szkoleniowiec WKS-u.

Nie tylko trener Magiera dziękuje za pomoc. Podziękowania na swoich mediach społecznościowych opublikował zawodnik Śląska Yehor Matsenko.

Ten sezon pokazuje, że Śląsk Wrocław to wielka rodzina. Dzięki licznym wydarzeniom klub zbliżył się do kibiców, dzięki czemu wokół WKS-u panuje pozytywna atmosfera. 2 grudnia to dzień, który idealnie zobrazował nie tylko otwartość Śląska na kibiców, ale także moc wrocławskich sympatyków, którzy w razie potrzeby służą Wojskowym pomocą.

ZOBACZ też: Statystyki nie kłamią: Raków Częstochowa

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.