OFICJALNIE: Mistrz Polski opuszcza Śląsk Wrocław

24.06.2024 (16:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/6/448932385_484499004031191_1421143260937855324_n_66797a4d88b5f.png

fot.: Paweł Kot

Zakończony niedawno sezon można uznać za najlepszy w historii Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Czołowe zespoły zdominowały swoje rozgrywki. Juniorzy starsi w efektownym stylu powrócili do Centralnej Ligi Juniorów, juniorzy młodsi oraz trampkarze zdobyli mistrzostwa Polski U-17 i U-15.  Dobrze spisali się też młodzicy, gdzie pierwszy zespół pewnie wygrał ligę wojewódzką. 

Priorytetem pracy akademii jest rozwój zawodników, tak aby, jak najwięcej z nich trafiło do pierwszego zespołu. Z mistrzowskiej drużyny U-17 czterech piłkarzy pojechało na obóz w Karpaczu. Są to Oskar Gerstenstein, Hubert Śliczniak, Mateusz Cyrek i Dominik Klint. Ten ostatni ma na swoim koncie również mistrzostwo Polski U-15. Wszyscy zagrali w piątkowym sparingu w Brzegu Dolnym, a młodszy z braci Gerstensteinów strzelił nawet gola.

Ważne jest utrzymanie najbardziej utalentowanych graczy w klubie. W ubiegłym sezonie po mistrzostwie Polski U-15 ze Śląska odeszli Dawid Korzeniowski do Legii Warszawa i Oliwier Siniawski do Pogoni Szczecin. Jak będzie w bieżącym sezonie? Wiadomo na pewno, że z klubu odejdzie utalentowany obrońca.

Krzysztof Fałowski był w minionym sezonie podstawowym graczem ekipy U-19, z którą wywalczył awans do CLJ i mistrzowskiej U-17. W obu zespołach spisywał się bardzo dobrze. Jest wychowankiem obecnych wicemistrzów Polski. Swoje pierwsze kroki stawiał w wojskowym Śląsku, a od sześć lat reprezentuje barwy Akademii Trójkolorowych. Jego sylwetkę przedstawiliśmy przy okazji powołania do reprezentacji Polski juniorów w ubiegłym roku.

Niestety Fałowski jest pierwszym i miejmy nadzieję jedynym z obiecujących graczy mistrzowskiego zespołu, którzy go opuszczają. Od najbliższego sezonu będzie zawodnikiem ŁKS-u Łódź, z którym związał się dwuletnim kontraktem. Jest brany pod uwagę pod kątem drugoligowych rezerw.

Krzysztofowi dziękujemy za lata gry w Śląsku i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

ZOBACZ też: Dwóch wychowanków opuści Śląsk? Testy w ekstraklasowym klubie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.