OLDBOJE: Historyczne mistrzostwo

16.06.2024 (19:49) | Jacek Bratek

Oldboje Śląska Wrocław w przedostatniej kolejce zapewnili sobie mistrzostwo ligi, dzięki zwycięstwu nad Polonią Wrocław 9:1.

Wrocławianie byli zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek. W dotychczasowych 21 meczach odnieśli 20 zwycięstw i raz zremisowali. Większość pojedynków zakończyła się wysokimi wygranymi, stąd efektowny bilans bramkowy 96:21. Do rozegrania pozostał jeden mecz z wiceliderem KS Magnice.

WKS po raz czwarty startuje w lidze oldbojów 45+ (raz rozgrywki przerwała pandemia) i jest to jego pierwsze mistrzostwo w tej kategorii. Oprócz tego nasza najstarsza drużyna kilkanaście razy triumfowała w lidze 35+, a także pięć razy zdobyła mistrzostwo Polski na turniejach w Byczynie.

W meczu z Polonią Śląsk miał postawić kropkę nad i. co właśnie się stało. Pierwszą bramkę zdobył najlepszy strzelec drużyny Maciej Kowalczyk. Na 2:0 podwyższył Maurcio Dos Santos. Krótko przed przerwą trzeciego gola dla Śląska uzyskał po samobójczym trafieniu Malach. Ten sam zawodnik w drugiej połowie zrehabilitował się, strzelając bardzo ładną bramkę honorową. Śląsk odpowiedział sześcioma trafieniami. Aż cztery zdobył drugi strzelec ekipy Edward Komarnicki (13 goli w sezonie), jedną dorzucił Eugeniusz Przybyła, a  kolejnego gola dorzucił z rzutu karnego Kowalczyk (32. gol w sezonie). Po meczu można było radośnie otwierać szampany.

Skład Śląska: Solarczyk (Kmiotek) – Jankowski, Dudzik, Nakielski, Sznajder – Piszcz, Draczyński, Jasiński, Dos Santos – Kudyba, Kowalczyk oraz P. Tęsiorowski, Ciota, Komarnicki, Działa, Przybyła

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.