OLDBOJE: Imponujący występ w Memoriale Stanisława Świerka

04.07.2023 (14:15) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/7/Oldboje 3_64a40a8303f88.png

fot.: Krzysztof Kostka

Pierwszego dnia lipca w Lubinie odbył się 4. Memoriał im. Stanisława Świerka. 

Był to powrót do cyklicznej imprezy ku czci Stanisława Świerka – najlepszego trenera w historia Zagłębia Lubin oraz jednego z najlepszych w historii Śląska Wrocław, Ślęzy Wrocław i Górnika Wałbrzych. Pierwszy taki turniej odbył się w 2015 roku z okazji 70-lecia Ślęzy i zakończył się zwycięstwem Śląska. Rok później triumfował Górnik (bez udziału Śląska), a w kolejnym roku wygrało Zagłębie (Śląsk w okrojonym składzie zajął 4. miejsce). Na kolejną edycję czekaliśmy pięć lat.

Tegoroczne rozgrywki zgromadziły wielu znanych zawodników sprzed lat. Na stadionie pojawili się: Eugeniusz Ptak, Adam Zejer, Stefan Machaj, Andrzej Wójcik, Romuald Kujawa, Marek Godlewski, Zdzisław Pietrzykowski, Janusz Kudyba, Zbigniew Wójcik, Grzegorz Kowalski, Ryszard Pietraszewski, Paweł Adamczyk, Andrzej Dębski i wielu innych.

Mocny skład wystawił też WKS. W pierwszym meczu pokonał Górnik 2:1 po bramkach Tomasza Moskala i Macieja Kowalczyka. Kolejne spotkanie również rozstrzygnęło się na korzyść wrocławian. Wojskowi wysoko wygrali ze Ślęzą 4:0. Hat-trickiem popisał się Daniel Król, a jedną bramkę zdobył Kowalczyk. Stawką ostatniego meczu z Zagłębiem była walka o zwycięstwo w turnieju. Trójkolorowym wystarczał remis. Górą byli jednak gospodarze, którzy licznie stawili się na turniej (kadra liczyła ponad 20 zawodników). Śląsk gonił wynik do samego końca, ale zdołał tylko strzelić jedną bramkę (Radosław Jasiński).

Skład Śląska: Hryńczuk – Jankowski, Nakielski, Mandziejewicz, Waszczyk, Draczyński, Jasiński, Kowalczyk, Moskal, P. Tęsiorowski, Król, Przybyła, Komarnicki, Górka. Z zespołem byli też Mirosław Drączkowski, Krzysztof Rodak i Bronisław Jakiel.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Kolejne odejście z mistrzowskiej drużyny

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.