OLDBOJE: Intensywny tydzień

08.09.2023 (15:35) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Oldboje 4_64fb2154e3679.jpg

fot.: Oldboje Śląsk Wrocław

Oldboje Śląska Wrocław mają za sobą pracowitą końcówkę tygodnia. W czwartek, w ramach ligi oldbojów +45 Śląsk pokonał drużynę Muchoboru 3:0 (1:0), a dwa dni później wziął udział w turnieju charytatywnym w Wolsztynie. 

W meczu z Muchoborem doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Na mecz nie wyznaczono sędziego. Obie drużyny czekały na przybycie arbitra i w końcu postanowili rozstrzygać we własnym zakresie. Nie do końca zdało to egzamin. Nie uniknięto kilku kontrowersji, ale mecz mógł się podobać. Śląsk miał przewagę i często zagrażał bramce gości, ale Muchobór również odgryzał się kontrami. Prowadzenie dla WKS-u uzyskał Stańczak po przejęciu zablokowanego uderzenia z wolnego Jasińskiego. Kolejne bramki padły po przerwie. Najpierw przytomnie w polu karnym zachował się Dos Santos, a następnie Komarnicki z popisał się skuteczną dobitką strzału brazylijskiego oldboja.

Skład Śląska: Solarczyk – P. Tęsiorowski, Żuk, Mikuś, Jankowski – Piszcz, Jasiński, Draczyński, Dos Santos, Moskal, Kowalczyk, oraz Stańczak, Przybyło, Działa, Olejnik, Górniak, Komarnicki

W weekend Śląsk wziął udział w turnieju charytatywnym w Wolsztynie. Jest to cykliczna impreza,  w której Śląsk bierze udział po raz trzeci. W ubiegłym roku celem była pomoc małemu Nikodemowi i wrocławianie zwyciężyli w zawodach. Tym razem celem turnieju było zebranie środków na leczenie i rehabilitację Marceliny.

Marcelina ma przepuklinę oponowo-rdzeniową, która wymagała kilku operacji, w tym jednej jeszcze przed narodzinami. Ma też problemy z płucami, sercem, pęcherzem i wzrokiem. Nie może chodzić i potrzebuje stałej opieki. Jej mama samotnie wychowuje ją i jej troje rodzeństwa. Ojciec dziewczynki zmarł przed jej urodzeniem.

W turnieju wzięły udział drużyny oldbojów Śląska, KP Oldboje Wolsztyn i  Zagłębia Lubin. Śląsk tym razem przegrał oba swoje mecze. W pierwszym uległ gospodarzom 1:2. Do przerwy prowadzili wrocławianie, a bramkę z karnego strzelił Moskal. W kolejnym spotkaniu Śląsk przegrał z Zagłębiem 0:4. Najlepszym bramkarzem został wybrany Tomasz Solarczyk ze Śląska, a specjalne wyróżnienie otrzymał Tomasz Moskal.

Najważniejszym celem turnieju było zebranie środków na pomoc dla Marcelinki. Śląsk przekazał na licytację dużą ilość pamiątek klubowych. Szczególnie cenne były te zrobione od serca przez jednego z zawodników Śląska Eugeniusza Przybyłę.

Kadra Śląska na turnieju: Solarczyk, Hryńczuk – P. Tęsiorowski, Mandziejewicz, Mikuś, Draczyński, Żuk, Jasiński, Dudzik, Moskal, Cacanakos, Przybyła, Górniak,  Waszczyk, Król, Działa, Haras oraz sztab drużyny w składzie Górka, Rodak i Bratek

Na koniec tygodnia Śląsk wygrał w meczu ligowym z Kantorem Tukan Wrocław 4:1. Gole strzelali Kowalczyk, Mikuś, Żuk, Komarnicki.

Skład Śląska: Solarczyk (Tkaczyk, Marcjan) – Cacanakos, Tęsiorowski, Mikuś, Jankowski, Działa, Jasiński, Draczyński, Piszcz – Moskal, Kowalczyk oraz Komarnicki, Żuk, Rodak, Przybyła

Dlaczego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem autocasco?

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu RB Lipsk 4:2 Śląsk Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.