Oldboje: Pierwsza strata punktów

02.06.2024 (10:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/5/oldboje_6654336cbd1ae.jpg

fot.: Jacek Bratek

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" - śpiewała kiedyś Anna Jantar. Odlboje Śląska Wrocław po osiemnastu wygranych z rzędu stracili pierwsze punkty, remisując 1:1 z Widawą Bierutów.  

Po osiemnastu wygranych z rzędu oldboje Śląska stracili pierwsze punkty w sezonie. Zremisowali na trudnym terenie w Bierutowie z Widawą 1:1. Ostatni raz WKS nie wygrał na zakończenie poprzedniego sezonu, przegrywając właśnie z Widawą. Bierutowianie w bieżących rozgrywkach jako jedyni urwali punkty dwóm faworytom ligi - Śląskowi i KS Magnice  (nie licząc  bezpośredniego pojedynku tych drużyn). Są także zdecydowanie najlepszym zespołem w historii ligi oldbojów 45+. W dwunastu dotychczasowych sezonach siedem razy byli mistrzem i dwa razy wicemistrzem. Śląsk startuje w tych rozgrywkach po raz czwarty (w tym w sezonie 2019/20 gdy rozgrywki nie zostały dokończone). 

Mecz w Bierutowie  był ciekawym widowiskiem. Oba zespoły pokazały dobrą piłkę. Już na początku Śląsk objął prowadzenie. Po centrze Macieja Kowalczyka celną główką popisał się Janusz Kudyba, najlepiej grający głową zawodnik Śląska w historii klubu. Wrocławianie próbowali podwyższyć wynik, ale zabrakło skuteczności. Tymczasem w drugiej połowie gospodarze wykorzystali jedną z niewielu sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Skład Śląska: Solarczyk (Kmiotek) – P. Tesiorowski, Nakielski, Mikuś, Dudzik – Piszcz, Draczyński, Jasiński, Żuk – Kudyba, Kowalczyk oraz Cacanakos, Komarnicki, Ciota, Działa, Przybyła.

Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki. Trójkolorowi mają trzy punkty przewagi nad KS  Stage Home Magnice. Z tym rywalem zmierzy się w ostatnim meczu sezonu. Najprawdopodobniej ten mecz zadecyduje o mistrzostwie. 

ZOBACZ też: ODPRAWA ŚLĄSKA: Koniec sezonu i pierwsze transfery

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.