OLDBOJE: Setka Wojskowych

02.06.2023 (11:35) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/6/Oldboje 4_6479b6996ff06.jpg

fot.: Śląsknet

Oldboje Śląska Wrocław kontynuują serię zwycięstw. 

Trójkolorowi pokonali na własnym boisku GKS Kobierzyce 6:2. Wrocławianie walczą o miejsce na podium. Pomimo wysokiej wygranej, pojedynek z Kobierzycami dostarczył sporo emocji. Goście przyjechali z jednym rezerwowym, więc wszystkie znaki na niebie wskazywały na łatwe zwycięstwo. Tymczasem to goście objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego wyrównał niezawodny Maciej Kowalczyk. Zespół z Kobierzyc umiejętnie się bronił, wyprowadzając nieliczne kontry. Po jednej z nich ponownie udało się im uzyskać prowadzenie. Do przerwy Śląsk przegrywał i była to nie lada niespodzianka. W drugiej połowie wyrównał Kowalczyk, a po paru chwilach bramkę na 3:2 zdobył Radosław Jasiński. Po objęciu upragnionego prowadzenia gospodarze zyskali pewność siebie i dyktowali warunki. Kolejne gole dla WKS-u strzelili powracający po kontuzji Mauricio Dos Santos i Tomasz Moskal, który popisał się indywidualną akcją. Wynik meczu na 6:2 ustalił z rzutu karnego Maciej Kowalczyk. Była to setna bramka Trójkolorowych w bieżącym sezonie. Wrocławianie wygrali dwa mecze walkowerem, dlatego pozostało im jeszcze kilka goli do zdobycia, aby przekroczyć barierę 100 goli wywalczonych na placu gry. Do zakończenia ligi zostały jeszcze trzy mecze.

Skład Śląska: Solarczyk – P. Tęsiorowski, Nakielski, Żuk, Jankowski – Stańczak, Draczyński, Jasiński, Oskierko – Kowalczyk, Moskal, Działa, Olejnik, Dos Santos, Sznajder, Cacanakos, Górniak

ZOBACZ też: KULISY: ''Mamy to!'' (Legia Warszawa - Śląsk Wrocław)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.