OLDBOJE: Śląsk wygrywa, a Magiera wraca na boisko?

25.09.2023 (20:30) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/7/KoPa_KorKie_SlaWro_24072023_-112-ai_64bfaf2a02551_64c50333daee1.jpg

fot.: Paweł Kot

Oldboje Śląska Wrocław kontynuują serię zwycięstw. Cała drużyna spisuje się bardzo dobrze, ale nawet lider potrzebuje czasem nowego pomysłu. 

Tym nowym pomysłem jest… Jacek Magiera, który niedawno został zgłoszony do rozgrywek. Dołączy do drużyny Oldboje Śląsk Wrocław +45. Rozmowy z trenerem Śląska trwały od paru tygodni. Szkoleniowiec lidera ekstraklasy na pewno nie będzie mógł uczestniczyć w każdym meczu, ale gdy trafi się okazja, może wesprzeć najstarszy zespół WKS-u.

Jacek Magiera zaglądał na domowe mecze oldbojów. Rywalizował w lidze m.in. z Waldemarem Tęsiorowskim, Radosławem Jasińskim, Tomaszem Moskalem i Maciejem Kowalczykiem. Z tym ostatnim grywał w kadrze Polski juniorów. Dodatkowo jego syn trenuje w Śląsku pod okiem brazylijskiego oldboja Mauricio Dos Santosa. Kiedy nastąpi debiut? Będziemy czujni.

Występy trenera Śląska w oldbojach to dosyć rzadki przypadek. W ponad 30-letniej historii oldbojów były do tej pory trzy sytuacje, gdy aktualny trener Śląska występował w oldbojach. Pierwszym  w latach 90. był Romuald Szukiełowicz, który potem wielokrotnie powracał w szeregi zespołu. Ostatnio trzy lata temu w lidze +45. Kolejnym był Ryszard Tarasiewicz. Jeden z najlepszych graczy w historii Śląska. Przez wiele lat był mocnym punktem także najstarszej drużyny klubu. Jesienią 2006 roku podczas krótkiego pobytu w Śląsku w oldbojach zagrał Lubos Kubik. Strzelił nawet efektowną bramkę z rzutu wolnego.

W oldbojach w  jednym sezonie zagrał też Tadeusz Pawłowski, ale wtedy był trenerem Polaru. W oldbojach grali także Waldemar Prusik, Werner Peterek i Paweł Barylski, którzy zaliczyli epizody jako trenerzy Śląska.

ZOBACZ też: Plusy i minusy meczu z Piastem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.