OLDBOJE: Wygrana w meczu na szczycie

27.05.2024 (10:30) | Jacek Bratek
uploads/images/2024/5/oldboje_6654336cbd1ae.jpg

fot.: Jacek Bratek

Oldboje Śląsk mają za dobą intensywny tydzień. We wtorek pokonali w derbach Wrocławia z Polonią a dwa dni później w meczu na szczycie wygrali z aktualnym mistrzem KS Stage Home Magnice. Wrocławianie mają już na koncie komplet osiemnastu zwycięstw i mają coraz większe szanse na wygranie ligi. 

W meczu z Polonią Wrocław Śląsk dość szybko uzyskał prowadzenie po strzale Macieja Kowalczyka. Parę minut później na 2:0 podwyższył Paweł Dudzik. Goście po kontrze strzelili kontaktowego gola, ale do przerwy dwie bramki dla Śląska strzelił jeszcze Jasiński. W drugiej połowie przypomniał o sobie najlepszy snajper WKS-u w historii II ligi Janusz Kudyba, którego sylwetkę przypominaliśmy niedawno. 62-letnia legenda Śląska po półtorarocznej przerwie powróciła na boisko i skutecznie wykonała rzut karny.

W kolejnych minutach nastąpiło lekkie rozprężenie, po którym Polonia strzeliła dwa gole, ale ostatnie słowo należało do zespołu Wojskowych. Mauricio dos Santos po indywidualnej akcji i uderzeniu z ostrego kąta ustalił wynik meczu na 6:3.

Skład Śląska: Solarczyk (Kmiotek) – Sznajder, Nakielski, Mikuś. Dudzik – Jasinski, Draczyński Dos Santos, Kudyba, Kowalczyk, Dziala, Piszcz, Tęsiorowski, Przybyła, Moskal, Żuk.

Kolejny mecz być może decydował o wygranej ligi. Śląsk zmierzył się z aktualnym mistrzem i wiceliderem KS Stage Home Magnice, w którego barwach gra m.in. były wieloletni zawodnik Śląska (także oldbojów) Robert Rosiński. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, oglądaliśmy dużo walki i ciekawych akcji. Więcej zagrożenia stwarzał Śląsk i to on wygrał 1:0. Złotą bramkę zdobył niezawodny Maciej Kowalczyk. Określenie to w odniesieniu do tego gola jest wyjątkowo trafne. Lider tabeli strzelców pięknym uderzeniem z blisko 30 metrów umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

Skład Śląska: Solarczyk – Dudzik, Nakielski, Mikuś, Jankowski – Draczyński, Jasiński, Dos Santos, Piszcz, Żuk, Kowalczyk, Komarnicki, Ciota, Tęsiorowski, Stańczak, Działa, Przybyła, oraz Kmiotek i Moskal.

ZOBACZ też: Akademia Śląska wraca do Centralnej Ligi Juniorów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.