OLDBOJE: Wysokie zwycięstwo, mimo osłabień

06.05.2023 (14:15) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/5/Oldboje 5_6456435c63e0d.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Za oldbojami Śląska Wrocław kolejny udany i co warte podkreślenia bramkostrzelny występ. 

Wojskowi wygrali wysoko w Kuraszkowie z tamtejszym Dębem 9:0. Śląsk od początku narzucił swój styl gry. W pierwszym kwadransie Kowalczyk zanotował klasycznego hat-tricka (do siatki trafił prawą i lewą nogą oraz głową). Kolejne trafienie zaliczył Bogdan Draczyński, popisując się efektywnym strzałem z dystansu. Tuż przed przerwą piątą bramkę dołożył Piotr Żuk. W drugiej połowie goście niemal nie schodzili z połowy rywala. Okazje na kolejne bramki mieli Kowalczyk, Moskal, Jasiński, Olejnik (słupek) oraz Żuk. Koniec końców do siatki trafiali rasowi snajperzy – Tomasz Moskal (dwukrotnie), Radosław Jasiński – najlepsi strzelcy Śląska w historii ligi oldbojów. Wynik meczu w ostatniej akcji ustalił niezawodny Kowalczyk.

Wygrana jest tym bardziej cenna, że wrocławianie zagrali bez wielu podstawowych graczy. Z różnych powodów zabrakło Pawła Jankowskiego, Pawła Dudzika, Janusza Kudyby, Piotra Piszcza, Jerzego Cioty, Pawła Małolepszego, Rafała Obały, Krzysztofa Rodaka, Arkadiusza Górki, Piotra Cacanakosa, Andrzeja Górniaka oraz dwóch bramkarzy – Tomasza Solarczyka i Robert Tkaczyka. Z konieczności, nie po raz pierwszy, między słupkami stanął Eugeniusz Przybyła, występujący na co dzień na pozycjach ofensywnych. Swój występ może zaliczyć do udanych. Do czystego konta dorzucił przynajmniej trzy interwencje wysokiej klasy.

Po tym meczu Trójkolorowi są najskuteczniejszym zespołem w lidze (76 goli w 19 meczach). Po raz dziesiąty zawodnik Śląska popisał się hat-trickiem, z czego pięć razy dokonał tego Maciej Kowalczyk (cztery razy strzelając cztery gole w meczu). Wychowanek Parasola Wrocław ma koncie już 26 bramek. Zachęcamy do przejrzenia galerii z tego meczu, którą znajdziecie TUTAJ.

Skład Śląska: Przybyła – Oskierko, Mikuś, Nakielski, P. Tęsiorowski – Stańczak, Draczyński, Jasiński, Żuk – Moskal, Kowalczyk, Działa, Sznajder, Olejnik

ZOBACZ też: FOTO: Oldboje Śląsk Wrocław 9:0 Dąb Kuraszków

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.