Olsen: Czułem się pewnie

16.09.2022 (20:48) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/8/olsen_63028036cffdb.jpg

fot.: Paweł Kot

Po remisie 1:1 Śląska przy Okrzei w Gliwicach wypowiedział się pomocnik wrocławskiego zespołu, Patrick Olsen. Strzelec gola opowiedział o wrażeniach z debiutanckiego trafienia. Naszą relację z piątkowego starcia znajdziecie TUTAJ. 

Patrick Olsen: Czuję się bardzo szczęśliwy z powodu pierwszej bramki dla Śląska. Tydzień temu to Erik Exposito miał taką możliwość, teraz przyszła moja kolej. Mogłem podjąć decyzję, czy chcę podejść do jedenastki, a czułem się na tyle pewnie, że chciałem to zrobić. Erik mi na to pozwolił, miło z jego strony. Ważne jest, aby w takich sytuacjach czuć pewność siebie, ja to miałem i to była dobra decyzja.

Moim zdaniem to był jeden z najlepszych meczów zespołu, od kiedy dołączyłem. To jest jednak frustrujące, bo mieliśmy dużo posiadania piłki, z tego też kreowaliśmy sytuacje, a oni mieli jeden stały fragment i z tego zdobyli bramkę. Myślę, że wszyscy musimy zachować cierpliwość w stosunku do tego projektu, stawiać krok po kroku - nie od razu Rzym zbudowano. Jesteśmy zespołem skonstruowanym na nowo, dziś zagrałem z Karolem u boku. To wspaniały młody zawodnik, który wykonał bardzo dobrą pracę, zagrał na solidnym poziomie. Myślę, że potrzebowaliśmy punktów, ale zagraliśmy bardzo dobrze i możemy grać w ten sposób. Wszyscy czuli się pewnie, zobaczyliśmy też inny styl, nie tylko walczyliśmy, ale też dołożyliśmy do tego piłkarską jakość.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: WIDEO: Djurdjević i Fornalik po meczu Piast - Śląsk

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.