REZERWY: W grze wstępnej lepszy Śląsk (RELACJA)

25.01.2023 (14:47) | Jacek Bratek

Rezerwy Śląska Wrocław rozegrały swój pierwszy sparing podczas pobytu na zimowym obozie przygotowawczym w Strzegomiu. W pokonanym polu podopieczni Krzysztofa Wołczka zostawili Zagłębie II Lubin. Wrocławianie nie dali rywalom szans, zwyciężając 4:1. To dobry omen przed zbliżającymi się derbami Dolnego Śląska w ekstraklasie.

Przebywający na obozie w Strzegomiu rezerwy Śląska zmierzyły się ze swym odpowiednikiem z Zagłębia Lubin. Przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę pierwsze zespoły Śląska i Zagłębia zmierzą się na inaugurację tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy, a miesiąc później w pierwszym meczu II ligi na Oporowskiej zagrają ze sobą  właśnie rezerwy tych dwóch drużyn. W dzisiejszej grze wstępnej zasłużenie 4:1 (2:0) wygrał Śląsk. Wrocławianie byli zespołem lepszym, pokazali ciekawą, ofensywną piłkę  i nie przypominali zespołu, który jesienią zawodził w II lidze. W Śląsku zagrało w tym meczu 24 zawodników. Nie było jednak dwóch Brazylijczyków, o których pisaliśmy TUTAJ, którzy mimo pozytywnej oceny zostają w Ślęzie.

Mecz zaczął się od okazji bramkowej dla Zagłębia. Po szybkiej kontrze w 2. minucie dwoma efektownymi interwencjami popisał się Głogowski. Później na boisku dominował już Śląsk. Już w 12. minucie po dośrodkowaniu Gerstensteina do siatki z bliska trafił testowany napastnik Siarki Tarnobrzeg - Dawid Bałdyga. Oblężenie bramki Zagłębia trwało. Śląsk grał szybko i dużo przebywał na połowie rywala. Co ważne w aspekcie rundy jesiennej, stwarzał też sporo okazji bramkowych. Na uderzenia z dystansu decydowali się Matuszewski, Kurowski i Bargiel, jednak najwięcej kłopotów bramkarzowi Zagłębia sprawił centrostrzał Łukasza Gerstensteina. W 41. minucie po przechwycie Matuszewskiego i bardzo dobrym podaniu Pisarczuka w sytuacji sam na sam przytomnie zachował się Krocz i było 2:0.

W drugiej połowie trener Wołczek wystawił całkowicie odmienną jedenastkę, dodatkowo potem dokonał jeszcze dwóch zmian. Obraz gry nie zmienił się. Już na początku groźnie głową strzelał Matsenko. W 62. minucie Lisowski zdecydował się na akcje prawym skrzydłem i z ostrego kąta umieścił piłkę tuż przy słupku. Kolejne okazje mieli Matsenko (potężny strzał z 25 m) i Pawelec (strzał głową). W 75. minucie Zylla zdecydował się na indywidualną akcje lewą strona i po uderzeniu z niemal zerowego kąta podwyższył wynik na 4:0. W końcówce po strzale grającego bardzo ofensywnie Matsenko piłka trafiła w słupek. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę dla Zagłębia strzelił Sławiński. Kolejny sparing na koniec obozu zaplanowany jest na najbliższą sobotę. Przeciwnikiem ma być czeska drużyna FK Chlumec nad Cidlinou. Plan przygotowań i sparingów rezerw znajdziecie TUTAJ.

Śląsk II Wrocław - Zagłębie II Lubin 4:1 (2:0)
Dawid Bałdyga 15', Szymon Krocz 42', Mateusz Lisowski 62', Marcel Zylla 70' - Oliwier Sławiński 87'

Skład Śląska:

I połowa: Głogowski –  Radkowski, Muszyński, Caliński – Krocz, Bargiel, Pisarczuk, Ł.Gerstenstein – Matuszewski, Bałdyga, M. Kurowski

II połowa: Frasik – Matsenko, Zawadzki, Pawelec – Lizakowski,  Młynarczyk, Jezierski (Gryglak), Szmigiel – Lisowski,  Dryja (Konstanty), Zylla