Śląsk i Jagiellonia na równi. O mistrzostwie Polski zadecyduje ostatnia kolejka

18.05.2024 (22:05) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/3/WIM9_7892_65eb6a5de2178_65eb7f3840d29.jpg

fot.: Marta Lipnicka

Co za emocjonująca sobota w Ekstraklasie i zwroty akcji. Najpierw piłkarze Śląska pokonali u siebie zespół radomiaka Radom (2:0) i zagwarantował sobie miejsce, gwarantujące grę w europejskich pucharach, a później Jagiellonia zremisowała w Gliwicach z Piastem 1:1. Efekt? Śląsk i Jaga mają po 60 punktów na koncie.  

W grze o mistrzostwo Polski pozostały już tylko dwie drużyny - Jagiellonia Białsytok oraz Śląsk Wrocław. Przed początkiem 33. kolejki Ekstraklasy na prowadzeniu była Duma Podlasia z dwoma punktami przewagi nad Trójkolorowymi. 

W sobotę oba zespoły rywalizowały w swoich meczach. Śląsk pokonał u siebie Radomiaka Radom 2:0, a Jagiellonia zremisowała 1:1, ratując punkt i pozycję lidera w 90. minucie spotkania. Tym samym na kolejkę przed końcem sezonu Wojskowi i Jaga mają po 60 punktów na koncie. Wyżej są jednak białostoczanie, dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich spotkaniach (1:2 we Wrocławiu i 3:1 w Białymstoku). 

Jedno jest pewne - to będzie bardzo emocjonująca multiliga na zakończenie Ekstraklasy 2023/24. Za tydzień Śląsk zagra w Częstochowie z Rakowem, a Jagiellonia podejmie Wartę Poznań. Mistrza Polski poznamy 25 maja. 

Jagiellonia Białystok będzie mistrzem jeśli: 

  • - wygra; 
  • - zremisuje, a Śląsk nie wygra;
  • - przegra, a Śląsk też przegra.

Śląsk Wrocław będzie mistrzem jeśli: 

  • - wygra, a Jagiellonia nie wygra;
  • - zremisuje, a Jagiellonia przegra 

ZOBACZ też: Magiera: To wyjątkowa chwila

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.