Urazy podstawowych piłkarzy Śląska. Czy zdążą na najbliższy mecz?

04.12.2023 (15:25) | Marcin Sapuń

W niedzielnym meczu z Rakowem Częstochowa boisko z powodu urazów musieli opuścić Łukasz Bejger i Peter Pokorny. Czy obaj zawodnicy Śląska będą do dyspozycji trenera Magiery na kolejne spotkanie z Koroną?

W niedzielę Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Rakowem Częstochowa. Wojskowi wciąż pozostają liderem ekstraklasy i utrzymują przewagę trzech oczek nad drugą Jagiellonią Białystok. Po końcowym gwizdku, oprócz wyniku dużo mówiło się na temat dwóch urazów, które dotknęły zespół gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy boisko musiał opuścić Łukasz Bejger, a w drugiej połowie gry nie był w stanie dokończyć Peter Pokorny, który musiał zejść z murawy z pomocą fizjoterapeutów.

- Obym się mylił, ale rokowanie nie są najlepsze. Możliwe, że obaj nie będą dostępni na mecz z Koroną Kielce. Szansę dostaną zawodnicy, którzy na nią czekali

- powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Jacek Magiera.

W poniedziałek obaj zawodnicy przeszli szczegółowe badania. Jak udało nam się dowiedzieć, w przypadku Łukasza Bejgera zaistniał uraz stawu skokowego, a u Petera Pokornego uraz kolana. Jak długa może być przerwa w grze piłkarzy? Istnieje ryzyko, że stopera i defensywnego pomocnika WKS-u zabraknie w kadrze meczowej na najbliższe spotkanie z Koroną, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 20:00. Podstawowi gracze Śląska raczej nie będą trenować w najbliższym czasie z zespołem. Natomiast na szczęście nie są to na tyle poważne urazy, które miałyby wyeliminować ich na dłuższy okres. Ich występ w derbach z Zagłębiem Lubin jest możliwy.

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.