Urodzinowy prezent Mikołaja Tudruja. Nowy kontrakt

23.01.2024 (21:08) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/1/tudtruj_65b00f6a97a32.JPG

fot.: Marcin Polański

Jeszcze na początku stycznia informowaliśmy, że Mikołaj Tudruj związał się umową ze Śląskiem Wrocław. Teraz klub oficjalnie przedłużył jego kontrakt. Dlaczego? Co za tym stoi? 

10 stycznia Wojskowi ogłosili pierwszy transfer do klubu w 2024 roku. Nowym zawodnikiem WKS-u został 17-letni wtedy Mikołaj Tudruj, grający wcześniej dla Lecha Poznań.

- Jestem podekscytowany, że się tutaj znalazłem. Czuję, że Śląsk Wrocław to odpowiedni kierunek dla mojej kariery. Wierzę, że pod okiem trenerów będę się ciągle rozwijał i pomagał drużynie w osiąganiu dobrych wyników. Występowałem zarówno na środku, jak i na lewej stronie obrony, więc mogę grać na obu tych pozycjach

- mówił piłkarz.

Kontrakt z młodzieżowcem został podpisany do końca czerwca 2026 z opcją przedłużenia. Długość umowy uwarunkowana była przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mówią one, że zawodnik, który nie ukończył osiemnastego roku życia, nie może podpisać kontraktu dłuższego niż na trzy lata.

23 stycznia 2024 roku, zaledwie kilkanaście dni po przybyciu do Wrocławia, obrońca skończył 18 lat. Dało to możliwość przedłużenia umowy, która obecnie obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

Dokumenty podpisane zostały w obecności dyrektora sportowego Davida Baldy i prezesa Patryka Załęcznego w Umagu, podczas zimowego zgrupowania - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

W tym samym dniu jubilat wystąpił w wygranym 2:1 sparingowym spotkaniu przeciwko NK Domzale.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Tommaso Guercio bardzo blisko Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.