W mediach o Śląsku: Śląsk wrócił z dalekiej podróży

17.09.2023 (09:20) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/9/radosc_6506a7ddde12c.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk wygrał piąty mecz z rzędu i wspiął się na czub ligowej tabeli. Co dziennikarze piszą o spotkaniu WKS-u z Puszczą (3:1)? 

Meczyki: Śląsk Wrocław wydarł zwycięstwo beniaminkowi! Rezerwowy zupełnie zmienił losy spotkania [WIDEO]

"Śląsk Wrocław pokonał Puszczę Niepołomice 3:1 (0:1). Kluczową rolę w dwóch trafieniach gości odegrał rezerwowy Burak Ince."

Przegląd Sportowy: Zwrot akcji, Śląsk Wrocław odwrócił losy meczu! Sensacyjna końcówka

"Puszcza Niepołomice nie zdołała zatrzymać Śląsk Wrocław na start ósmej kolejki PKO BP Ekstraklasy, chociaż długo prowadziła! Gole z rzutów karnych strzelali Artur Craciun i dwa Erik Exposito, a trafienie zanotował także Burak Ince. Turek wcześniej wywalczył także jedenastkę i został bohaterem gości. Śląsk wygrał ostatecznie 3:1."

Gol 24: PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław odwrócił wynik z Puszczą Niepołomice i jest liderem. Trzy karne, dwa gole Erika Exposito, czerwona kartka

"PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław rozbił Puszczę Niepołomice 3:1. Co ciekawe, do 80. minuty to beniaminek prowadził, ale końcówka absolutnie należała do gości. Dwoma bramkami popisał się Erik Exposito, jedno trafienie dołożył zmiennik Burak Ince, który także wywalczył jedenastkę. Ekipa z Dolnego Śląska zameldowała się tym samym na pozycji lidera."

Sportowe Fakty: Śląsk Wrocław i Erik Exposito się nie zatrzymują!

"Rozpędzony Śląsk Wrocław przyjechał do Krakowa, aby zdobyć kolejne trzy punkty. Mimo złego początku, drużyna Jacka Magiery pokazała charakter i wyrwała w końcówce zwycięstwo Puszczy Niepołomice. Dwie bramki zdobył gwiazdor wrocławian - Erik Exposito."

Weszło: W Puszczy już szykują się na święta. Słaby Śląsk dostał kilka prezentów

"Puszcza grała dzisiaj typową Puszczę. W obronie twardo i nieustępliwie, do końcówki spotkania z niewielkimi przeciekami, a z przodu granie w piłkę w stylu „a nuż coś wpadnie”. No i wpadło, konkretnie po błędzie Samca-Talara, który – nie wiedzieć czemu – zagrał piłkę ręką w sytuacji, gdy miał czas na jej schowanie. Nabił go Paluszek, choć tak naprawdę nie on był tutaj głównym winowajcą, a prędzej obserwatorem. Wszystko zaczęło się od beznadziejnego wybicia Żukowskiego. Ale skończyło na dramatycznych ze względu na skutki błędach indywidualnych Stępnia i Jakuby."

TVP Sport: PKO BP Ekstraklasa. Wielki comeback Śląska Wrocław. W siedem minut ograli Puszczę Niepołomice

"Śląsk Wrocław jeszcze do 82. minuty przegrywał z Puszczą Niepołomice. W siedem minut piłkarze Jacka Magiery pokazali charakter, odrobili straty, wygrali 3:1 (0:1) i zostali nowym liderem PKO BP Ekstraklasy. Bohaterami okazali się Burak Ince, który po wejściu z ławki wywalczył rzut karny i zdobył premierowe trafienie w lidze, oraz Erik Exposito, który strzelił kolejno siódmego i ósmego gola w sezonie."

ZOBACZ też: FOTO: Śląsk II Wrocław - Warta Gorzów