Wychowanek Śląska zgłoszony do Ekstraklasy. ''Potrzebujemy minut młodzieżowców''

29.03.2024 (15:15) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/3/jezier_6606c74ca84a1.jpg

fot.: Paweł Kot

Jakub Jezierski został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Wychowanek WKS-u trenował w tygodniu z pierwszym zespołem i przekonał do siebie trenera Jacka Magierę. "Na meczu rezerw zaobserwowaliśmy jego dobrą dyspozycję" - tłumaczy szkoleniowiec Śląska. 



 

Pierwsze sygnały dotyczące możliwości włączenia 19-latka w szeregi pierwszego zespołu pojawiły się w poniedziałek w naszym poniedziałkowym podcaście #SektorŚląska. Trener Magiera zakomunikował, że Jakub Jezierski został zaproszony na wtorkowy trening ekstraklasowego Śląska. Oprócz niego, w ostatnich dniach z "jedynką" ćwiczyli również Lewuis Pena, Mikołaj Tudruj i Aleksander Wołczek. 

- Jutro na trening przyjdzie Kuba Jezierski. Dał sygnał w meczu z LZS-em Starowice Dolne, także jest. Jeżeli wykorzysta szansę jutro na treningu i zobaczymy dobry sygnał, ma szansę jechać do Gliwic

- powiedział szkoleniowiec Trójkolorowych. 

Środkowy pomocnik to wyróżniająca się postać w trzecioligowych rezerwach. W 21 spotkaniach zdobył sześć bramek i zaliczył jedną asystę, co czyni go drugim najskuteczniejszym piłkarzem w drużynie Michała Hetela. 

Warto dodać, że latem Jezierski wystąpił w czterech sparingach pierwszego zespołu, w których dwukrotnie trafił do siatki (w starciu z Jaworzanką Jawor), a za pierwszej kadencji trenera Magiery był on częścią kadry podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

W piątek Jakub Jezierski został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy i ma szansę znaleźć się w meczowej dwudziestce

- Na meczu rezerw zaobserwowaliśmy dobrą dyspozycję Jakuba Jezierskiego. Został on włączony w ostatnich dniach do treningów z pierwszym zespołem. Potrzebujemy minut młodzieżowców, dlatego też Kuba ma duże szanse, by pojechać do Gliwic. Po piątkowym treningu zdecydujemy, czy znajdzie się w kadrze meczowej. Do tej pory mieliśmy niewielu młodzieżowców na ławce rezerwowych. Szukamy rozwiązań, by jak najszybciej wypełnić potrzebny limit

- tłumaczył Magiera na przedmeczowej konferencji prasowej. 

Gdyby 19-latek pojechał z drużyną na ligowe spotkanie, nie byłby pierwszym wychowankiem Śląska, który w obecnym sezonie znalazłby się w kadrze meczowej "jedynki". Wcześniej okazję na to mieli Miłosz Kurowski, Karol Borys, Krzysztof Kurowski, Bartosz Głogowski i Michał Wróblewski. 

ZOBACZ też: Magiera: Chcemy zagwarantować fanom radosne święta

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.