Charytatywny turniej TOKAR CUP, pomagamy Frankowi!

17.01.2024 (20:25) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/1/TOKAR CUP_65a823ca70fc2.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Czwartego lutego odbędzie się TOKAR CUP,  czyli charytatywny turniej piłki nożnej halowej. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone dla Franciszka Tokarskiego, zawodnika Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, który uległ poważnemu wypadkowi. Poniżej przedstawiamy szczegóły tego wydarzenia. 

Franciszek Tokarski, 13-letni zawodnik Akademii Śląska Wrocław w grudniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Wracając ze szkoły do bursy został potrącony na pasach. Koszty rehabilitacji są ogromne i długotrwałe, dlatego potrzebne są bardzo duże środki, aby ją prowadzić. W celu zebrania kolejnych datków, zostanie zorganizowany charytatywny turniej TOKAR CUP.

TOKAR CUP odbędzie się 4 lutego w godzinach 9-21 w wielofunkcyjnej hali AWF Wrocław przy ul. Paderewskiego 35. W zawodach wezmą udział drużyny Śląska Wrocław oraz klubów partnerskich Akademii Śląska Wrocław z roczników 2009-2012. Oprócz zmagań młodzieżowców odbędą się mecze pokazowe z wyjątkowymi gośćmi, m.in. zespołu mistrzów Polski 2012 w barwach WKS-u.

- Całym sercem jesteśmy z Frankiem i jego rodzicami, jesteśmy w stałym kontakcie i zapewniamy o naszej pełnej pomocy w tej trudnej sytuacji. Wspólnie z partnerami zdecydowaliśmy się wspomóc zawodnika naszej akademii robiąc to, co on i my wszyscy kochamy – grając w piłkę. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację, wielkie słowa uznania dla mistrzów Polski z 2012 roku, że znów mobilizują się w tak pięknym celu. Mamy nadzieję zebrać jak największą kwotę, która pomoże Frankowi wrócić do pełni zdrowia

– mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Przez cały dzień zmagań będzie można spotkać piłkarzy i trenerów Śląska Wrocław. Zawodnicy będą dostępni dla kibiców i uczestników turnieju, zachęcając do zbiórki, rozdając zdjęcia oraz autografy. Zaplanowano m.in. prezentację nowych zawodników WKS-u. TOKAR CUP odwiedzą również przedstawicielki drużyny piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław. Między meczami zaplanowane są licytacje gadżetów i pamiątek związanych ze Śląskiem i nie tylko. W hali będą wolontariusze z puszkami, a na terenie obiektu znajdować się będą „zbiórkomaty” – automaty, które umożliwią wsparcie zbiórki poprzez kartę. Będzie także możliwość realizacji przelewów internetowych przez telefon. Szykowane są także smyczki-cegiełki. Wszystko oczywiście zostanie przeznaczone na rehabilitację Franka.

- Podczas turnieju nie będzie prowadzona klasyfikacja punktowa – każdy będzie prawdziwym zwycięzcą, który wspiera Franciszka na drodze jego rehabilitacji. Bardzo dziękujemy za wzorową współpracę na tym etapie wszystkim uczestnikom, jak i podmiotom zaangażowanym w organizację turnieju - Fundacji „Moc Pomocy”, Akademii Wychowania Fizycznego, Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Klubom Partnerskim. Serce rośnie, widząc z jakim zapałem środowisko piłkarskie odpowiedziało na apel o wsparcie, ideę organizacji takiego wydarzenia.

– docenia Patryk Kajderowicz, wicedyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. 

Organizatorzy turnieju zapewniają kącik zabaw i animacji dla dzieci oraz kilka kolejnych niespodzianek, które będą odkrywane bliżej daty rozpoczęcia turnieju. Informacje będą publikowane na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Śląska Wrocław i klubowej akademii.

Franciszka Tokarskiego cały czas można wspierać poprzez: 

Wpłatę na konto Fundacji Moc Pomocy - nr konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765

W tytule przelewu: Franciszek Tokarski Turniej    

Rozliczenie 1,5%:  

KRS 0000769935  

Cel szczegółowy: Franciszek Tokarski  

 

HARMONOGRAM „TOKAR CUP”

Tura I: kategoria młodzik (roczniki: 2011, 2012), godz. 9-13:20

Uczestnicy: WKS Śląsk Wrocław, Olympic Wrocław, AP Bumerang Wrocław, KS Polonia Nysa

Tura II: kategoria open, godz. 13:30-16:20

Wydarzenia towarzyszące: Licytacje, prezentacja nowych zawodników Śląska Wrocław, powitanie uczestników i podziękowania 

Uczestnicy: Mistrzowie Polski 2012, WKS Śląsk Wrocław Oldboy, KS Karkonosze Jelenia Góra, WKS Śląsk Futsal Wrocław

Tura III: kategoria trampkarz (roczniki: 2009, 2010), godz. 16:30 – 21:00

Uczestnicy: Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław, Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław, AP MMKS Kluczbork, MKS Piast Źmigród

ZOBACZ też: Pokorny: Warunki były trudne

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.