Co słychać u zgód? Motor kończy rok na podium (WIDEO)

21.12.2023 (06:00) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2020/11/zgody_5fac0951e9d81.JPG

Starcie Lechii z Motorem, Udany tydzień Ferencvarosu oraz niewykorzystana szansa Miedzi. Jak wypadły zgody Śląska w ostatnich meczach w 2023 roku?

FERENCVAROS

Fradi na koniec 2023 roku mieli dwa mecze - w lidze krajowej oraz w europejskich pucharach. Pierwszy był prestiżowy mecz przeciwko włoskiej Fiorentinie. Na początku drugiej połowie Ferencvaros trafił do siatki - po dwóch błędach w obronie przeciwników, do piłki na piątym metrze dopadł Zachariassen. Gol wyrównujący padł na około kwadrans przed końcem po rzucie rożnym. Fradi wyszli z grupy z drugiego miejsca, a w losowaniu trafili na Olympiakos Pireus. Następnie w lidze podejmowali jedną z najgorszych drużyn - Zalaegerszeg. Do przerwy nie zrobili zbyt dużo, żeby wygrać to spotkanie, na szczęście w drugiej wzięli się do roboty. Początek to trafienie z ostrego kąta strzałem na dalszy słupek. Drugiego gola Fradi zdobyli w 75. minucie po wrzutce z rzutu rożnego. Trzeci gol to świetna, szybka akcja drużynowa, po której Ben Romdhane z 16 metra trafił w okienko. Dzięki tej wygranej Ferencvaros traci jeden punkt do lidera, a rok kończą na drugim miejscu w tabeli.

• 14.12. 6. kolejka Ligi Konferencji Europy: Ferencvaros 1-1 Fiorentina
  • 17.12. 17. kolejka OTP Bank Liga Ferencvaros 3-0 Zalaegerszeg
  • Następny mecz: 03.02. Kisvarda - Ferencvaros

LECHIA GDAŃSK

Ostatni mecz w 2023 roku dla Lechii to był wyjazd do innej zgody Śląska - Motoru. W pierwszej połowie nie widzieliśmy celnych strzałów Lwów Północy. W drugiej części spotkania to gdańszczanie utrzymywali się więcej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. W 68. minucie padł gol dla Motoru, po wrzucie z autu. Najpierw przegrana główka, a później błąd w kryciu i Lechijka musiała gonić wynik. Najlepsza okazja przyszła dopiero w doliczonym czasie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Bobcek nie trafił nawet w światło bramki. Lechia kończy rok na czwartym miejscu w tabeli.

• 16.12. 19. kolejka 1. Ligi: Motor Lublin 1-0 Lechia Gdańsk
  • Następny mecz: 17/18.02(brak dokładnej daty) Lechia Gdańsk - Wisła Płock

MIEDŹ LEGNICA

Miedzianka grała u siebie z Termalicą. Od początku bardzo aktywna w ofensywie była drużyna gospodarzy, ale nie przynosiło to chcianego skutku. W 27. minucie z prezentem mikołajowym przyszedł bramkarz Bruk-Betu - podał on piłkę wprost pod nogi Drygasa, który spokojnie trafił do pustej bramki. W drugiej połowie Miedź szybko trafiła na 2-0, tym wycofaną piłkę w polu karnym znów uderzył Drygas, ta odbiła się od obrońcy i po tym rykoszecie wpadła do siatki. Kilka minut później było 3-0, aczkolwiek była pozycja spalona, przez co gol został nieuznany. Wydawało się, że Miedzi nie może się w tym meczu nic stać - nic bardziej mylnego. W 83. minucie obrona legniczan praktycznie stanęła i dała sobie wbić bramkę. Drugi gol dla gości padł po akcji, która została zakończona sytuacją sam na sam, w której zawodnik Termalici trafił między nogami bramkarza Miedzi. Niestety, jest to strata 2 punktów przez Miedź.

• 18.12. 19. kolejka 1. Ligi: Miedź Legnica 2-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • Następny mecz: 17/18.02. (brak dokładnej daty) Górnik Łęczna - Miedź Legnica

MOTOR LUBLIN

Motor podejmował Lechię i to on lepiej poradził sobie w tym meczu. Największą różnicą w porównaniu do gości, było oddawanie strzałów. W 41. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Śpiewak. Kluczowy moment spotkania przyszedł w 68. minucie, kiedy Motorowcy wykonywali aut - mocna wrzutka w pole karne, tam Najemski zgrał głową, a Michał Król uciekł rywalowi i wpakował piłkę do siatki. Do końca meczu już nie działo się zbyt wiele i to Motor zgarnął bardzo ważne trzy punkty. Ten znakomity dla drużyny z Lublina rok kończy się równie fenomenalnie - trzy wygrane z rzędu oraz trzecie miejsce w tabeli.

• Następny mecz: 17/18.02 (brak dokładnej daty) GKS Katowice - Motor Lublin

SFC OPAWA

W Opawie wciąż trwa przerwa od meczów ligowych, które wrócą dopiero w marcu. Do tego momentu jednak przed Slezskym mecze towarzyskie, których jest na ten moment 4. Dodatkowo jeszcze przed ligą, SFC czeka ważny mecz, jakim będzie ćwierćfinał Pucharu Czech - ale to wciąż do tego daleko, bowiem to spotkanie dopiero 28 lutego.