Co warto wiedzieć przed Puszcza - Śląsk ?

15.09.2023 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/8/foto93_64e383131093b_64e5c019972bd.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk dziś zagra z Puszczą w Krakowie. WKS zmierzy się z ekipą z Niepołomic i będzie chciał kontynuować serię zwycięstw. Co warto wiedzieć przed meczem Wojskowych? 

Mecz Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 18:00. Na naszej stronie tradycyjnie dostępne będą dwa rodzaje relacji: jedna z komentarzem na żywo, a druga pisana minuta po minucie. Obydwie znajdziecie TUTAJ


Prezentujemy raport kartkowy przed meczem z Puszczą. Pauzy w ekstraklasie za żółte kartki wyglądają następująco: 4, 8 - jeden mecz pauzy, 12 - dwa mecze pauzy, kolejne cztery, czyli 16, 20, to także dwa spotkania odpoczynku. W meczu z niepołomiczanami nie wystąpi zawieszony Peter Pokorny. 

Żółte kartki:

4 - Peter Pokorny

2 - Aleks Petkov, Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Patrick Olsen, Mateusz Żukowski, Erik Exposito

1 - Patryk Szwedzik, Matias Nahuel Leiva, Yegor Matsenko


Śląsk przez przerwę reprezentacyjną nie wypadł z rytmu meczowego. WKS zagrał w dwóch meczach towarzyskich. Najpierw z RB Lipskiem (2:4), a później Karkonoszami Jelenia Góra (2:2). 


W tym tygodniu we Wrocławiu działo się wiele. Jedną z najważniejszych zmian była korekta na pozycji prezesa Śląska. Macieja Potockiego zamienił Patryk Załęczny, który wcześniej w klubie pełnił funkcję dyrektora do spraw marketingu, sprzedaży i kontaktu z kibicami. Pierwszymi decyzjami nowego zarządcy okazało się zakończenie współpracy z dwójką pracowników klubu: 

Dodatkowo bardzo dużo mówiło się o tym, że w role wiceprezesa ma wcielić się Marcin Torz. Koniec końców poinformowano, że nie zostanie on pracownikiem klubu. Torz to dziennikarz bez doświadczenia w roli, na którą miał być powołany. A więcej o tej całej sytuacji przeczytacie TUTAJ


Do Krakowa na mecz z Puszczą nie pojechali Peter Pokorny oraz Konrad Poprawa. Pomocnik jest zawieszony za nadmiar żółtych kartek, z kolei obrońca zmaga się z urazem. Nie wiadomo jak wygląda sytuacja Nahuela Leivy, ale najprawdopodobniej Hiszpan nie będzie dysponowany. A jakie nastroje panują w zespole z Wrocławia?

- Atmosfera jest dobra. Nie jest łatwo wygrać cztery mecze z rzędu. Śląsk czekał na to pięć lat. Nie chcemy się zatrzymywać. Nic nie zrobi się samo i drużyna jest tego świadoma. Jedziemy do Krakowa na ciężki bój z Puszczą. Nasza dyscyplina i inteligencja boiskowa zaważą o końcowym rezultacie. To może być najtrudniejszy mecz do tej pory

- powiedział Jacek Magiera na konferencji prasowej przed meczem. 


Kolejną nowinką ze Śląska jest transfer. WKS pozyskał trenującego od dłuższego czasu z ekipą Jacka Magiery Daniela Łukasika. Nowy nabytek Śląska to doświadczony środkowy pomocnik, który może pomóc rezerwą, a także pierwszej drużynie. 

- Daniel Łukasik to doświadczony piłkarz, który może dużo wnieść do naszego zespołu. Ustaliliśmy z trenerem Magierą, że możemy wzmocnić rywalizację w środku pola, a sam zawodnik trenuje z nami od kilku tygodni i nie będzie potrzebował okresu adaptacji. Daniel pokazał, że jest profesjonalistą, a obie strony mogą zyskać na podpisaniu kontraktu

- tak mówił o Łukasiku dyrektor sportowy WKS-u Davida Balda.


Sędzią dzisiejszego meczu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. 46-latek był rozjemcą w starciu WKS-u z Widzewem (2:0).


 A jak Wy, kibice Śląska widzicie to dzisiejsze spotkanie, czy WKS wygra piąty mecz z rzędu. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na dole.

ZOBACZ też: PNK: Mecz kobiet na Stadionie Miejskim?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.