Co warto wiedzieć przed Śląsk - Piast?

23.09.2023 (06:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/7/kirke_64aeaa5a1cf42.jpg

fot.: Paweł Kot

Śląsk dziś zagra z Piastem we Wrocławiu. WKS zmierzy się z ekipą z Gliwic i będzie chciał kontynuować serię zwycięstw. Co warto wiedzieć przed meczem Wojskowych? 

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice odbędzie się w sobotę 22 września o godzinie 15:00. Na naszej stronie tradycyjnie dostępne będą dwa rodzaje relacji: jedna z komentarzem na żywo, a druga pisana minuta po minucie. Obydwie znajdziecie TUTAJ


WKS w ostatniej kolejce wygrał 3:1 z Puszczą Niepołomice. Nie był to łatwy mecz dla wrocławian, ale w końcówce ekipa Jacka Magiery pokazała charakter i zdobyła upragnione trzy punkty. Niewątpliwie w tej zdobyczy pomogły zmiany trenera WKS-u. Magiera wprowadził na boisko w okolicach 60. minuty Matiasa Nahuela oraz Buraka Ince. Ta dwójka skrzydłowych zmieniała grę Wojskowych i zakończyło się to trzema bramkami w końcówce meczu i kompletem punktów.


Prezentujemy raport kartkowy przed meczem z Piastem. Pauzy w ekstraklasie za żółte kartki wyglądają następująco: 4, 8 - jeden mecz pauzy, 12 - dwa mecze pauzy, kolejne cztery, czyli 16, 20, to także dwa spotkania odpoczynku. W ostatniej kolejce pauzował Peter Pokorny, ale już wraca do gry. Z kolei zagrożony przerwą od gry przez kolejne napomnienie jest Erik Exposito. Tak prezentuje się cały raport:

Żółte kartki:

4 - Peter Pokorny

3 - Erik Exposito

2 - Aleks Petkov, Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Patrick Olsen, Mateusz Żukowski

1 - Patryk Szwedzik, Matias Nahuel Leiva, Yegor Matsenko


Jeśli chodzi o nieobecnych, to do gry wraca Peter Pokorny (za nadmiar żółtych kartek). Z kolei występ Patryka Janasika stoi pod dużym znakiem zapytania:

- Zawsze po meczach pojawiają się jakieś mikrourazy. Zbliża się jesień i zwracamy uwagę na to, aby nikt nie przynosił żadnej infekcji. Na jutrzejszy mecz 99% zawodników jest dostępnych do mojej dyspozycji. Wiemy, jak jest z Patrykiem. Nie mogę powiedzieć, że jest teraz zdrowy, bo za chwilę może być chory. Jest tak skonstruowany. Patryk jest cały czas objęty indywidualnym tokiem treningowym. Czy zagra z Piastem? Zobaczymy

- powiedział szkoleniowiec Śląska.


Jeśli mowa o passach to swoją serię odnotowuje także II drużyna WKS-u. Ekipa Michała Hetela wygrała pięć meczów z rzędu i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi. W rezerwach w ostatniej kolejce grali między innymi Szymon Lewkot, Cameron Bortwick-Jackson, czy Patryk Szwedzik.  


W naszym stałym dziale właśnie zastanawialiśmy się, który zespół Śląska utrzyma passę dłużej. Jeśli ciekawi Was wymiana argumentów na ten temat i pojedynek Krzysztofa Rakowicza z Marcinem Sapuniem to zapraszamy TUTAJ


Sędzią dzisiejszego meczu będzie Bartosz Franskowski z Torunia. 36-latek nie był rozjemcą w żadnym starciu WKS-u w tym sezonie. 


 A jak Wy, kibice Śląska widzicie to dzisiejsze spotkanie, czy WKS wygra szósty mecz z rzędu. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na dole.

ZOBACZ też: Tylko zwycięstwo – w tym sezonie hasło Śląska