Głosy z trybun: ''Ten mecz potraktowali jak sparing''

30.01.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/1/KoPa_SlaWroZagLub_28012023_-39_63d5bc463aeff_63d6ba1b33f77.jpg

fot.: Paweł Kot

Po bolesnej porażce z Zagłębiem zapytaliśmy kibiców o ich przemyślenia po meczu oraz które elementy gry Śląska najbardziej wymagają poprawy. Fani WKS-u między innymi dostrzegają problem w ofensywie. Prezentujemy najciekawsze spostrzeżenia.  


"Przede wszystkim znowu tylko jedna połowa była solidna. Nie wiem czy piłkarze nie mają sił na 90 minut?"

- Andrzej Mazurkiewicz na Facebooku.


"Brak pomysłu na kreację w przodzie, brak jakości z których wynikają indywidualne błędy, brak komunikacji na boisku z czego wynikają stracone bramki, brak napastnika w polu karnym."

- Piotr Potępa na Twitterze.


"Piękna gra, w sam raz na środek tabeli pierwszej ligi."

 - Pavel Piątek na Facebooku.

"Żadne zmiany nic nie dadzą jeśli w Śląsku zostaną Wiśniewski, Sztylka i nie majacy przygotowania do prowadzenia drużyny w ekstraklasie Ivan. Sutryk do roboty, bo inaczej po wyżej wymieniowych taczki podstawi faktyczny właściciel- Wrocławianie."

- użytkownik @WlodekBlues111 na Twitterze.


"Każdy element, wszystkie "wkłady do koszulek" usunąć z tego składu i grać tymi co im się będzie chciało do końca sezonu tyle w temacie."

- Oskar Sony na Facebooku


"Trzeba odstawić od składu Quintanę, poprawić grę w obronie i dać wreszcie dłużej pograć od początku spotkań Piotrowi Samcowi-Talarowi, Borysowi i Łyszczarzowi."

- Grzegorz Lechowicz na Facebooku.


"Brak zaangażowania. Mam wrażenie, że zawodnicy tak się męczą obroną, że w ataku skupiają się na odpoczynku zamiast ruchu bez piłki, by wyjść do podania. Przez to nasze akcje w większości to ślamazarne klepanie piłki między obrońcami. To osłabia koncentrację i motywację, której później brakuje w newralgicznych momentach, które sprawiają, że bramki tracimy lub nie zdobywamy."

- Bogusław Baraniecki na Twitterze.


"Gra w ofensywie - stwarzają sytuacje, ale strzelić już nie potrafią. Brak pomysłu na grę - jak się uprą na wrzutki to będą wrzucać bez opamiętania, kiedy każda piłka jest wybijana przez obrońców. Tak samo jak holowanie piłki zamiast szybkie rozgrywanie. Mogliby też częściej strzelać z dystansu. Gra w defensywie - 61% posiadania piłki, rywal nastawiony na kontry i dają sobie wbić trzy bramki z niczego."

- Marcin Pokładek na Facebooku.  

"Przygotowanie do sezonu. Jeżeli po dwóch i pół miesiącach przerwy dwóch kluczowych piłkarzy (Schwarz, Gretarsson) łapie kontuzje mięśniowe, jeden po jednym meczu, a drugi po żadnym, to znaczy, że okres przygotowawczy jest zawalony."

- Krzysztof Łapicki na Twitterze.


"Szczerze to była tragedia. Odniosłem wrażenie, że ten mecz potraktowali jak sparing. Nic tu nie grało. Od środka pola po obronę, a o ataku nie wspomnę. Szkoda tylko Schwarza, bo chyba jako jedyny coś próbował zrobić, a skończy na długiej rehabilitacji. Kluczowi gracze w ogóle nie byli widoczni, na przykład Exposito czy Yeaboah po Jastrzembskiego i Quintanę. Jednym słowem masakra. Oczywiście boli ten mecz, bo to Derby, ale mam nadzieje, że piłkarze wyciągną wnioski i zrehabilitują się za tydzień na wyjeździe i potem z Koroną u nas. Oby!!!!! Hej Śląsk"

- Mirosław Włodarczyk na Facebooku. 

"Przywrócenie do jedenastki Szromnika, sprzedanie Exposito, wpuszczanie jako dżokera Łyszczarza. Co do pytania, najbardziej wymagają poprawy stałe fragmenty gry."

- użytkownik @23KM1947 na Twitterze. 


"Co bym zmienił:

- kolonia z Półwyspu Iberyjskiego: całą wy****ć nie wyrzucić, bo to jest zbyt delikatne;

- dyrektor sportowy, który jako piłkarz miał szacunek, a teraz rozmieniał klub na drobne, z szacunku za zasługi nie zostaje się na stołku więc papa;

- prezes powinien sam sobie podziękować, oddać klucze do klubu i wyjechać do Afryki, może tam nic nie zepsuje;

- na konferencje prasowe wprowadzić alkomat lub narkotest, bo to co wygaduje trener to woła o pomstę do nieba, on w snach widział chyba tak grająca drużynę.

A reszta jako tako byle było, tak to widzę :( A, i piłkarzyki pajacyki walczyć, trenować jak na pełnym etacie od 8-16 w klubie, trening może was uświadomi, jakim jesteście piłkarskim dnem."

- Tomasz Denkiewicz na Facebooku.


"Przecież każdy widział. że obrona dalej na wakacjach. Janasik okiwany za każdym razem. Każdy widział, że obrona nie dojechała jeszcze z wakacji w Turcji."

- użytkownik @Adam1989L na Twitterze.

ZOBACZ też: KIBICE: Doping kibiców Śląska w derbowym meczu z Zagłębiem Lubin (WIDEO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.