Kto był #SuperPiłkarzem meczu? (WYNIKI)

04.05.2021 (20:30) | Krzysztof Banasik
uploads/images/2021/4/Superpilkarz6_607083b73fa74.jpg

fot.: ŚLĄSKnet

46. derby Dolnego Śląska pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin były bezbarwne i bezbramkowe, ale kto Waszym zdaniem spośród podopiecznych Jacka Magiery spisał się najlepiej? Poniże wyniki głosowania. 

Brak goli nie był jedynym problemem tego meczu. Obydwa zespoły generalnie nie stwarzały sobie okazji bramkowych, stąd trudno wyróżnić jakąkolwiek formację. W naszym głosowaniu postawiliście jednak na obronę. Co prawda trzecie miejsce zajął ofensywnie usposobiony Robert Pich, ale przednim uplasowali się Łukasz Bejger i Szymon Lewkot, które zebrał najwięcej głosów.

Wychowanek FC Wrocław Academy zaliczył drugi mecz w ekstraklasie w podstawowym składzie, ale pierwszy w roli centralnego obrońcy. Spisał się na tyle dobrze, że wyróżniliśmy go także w naszym pomeczowych podsumowaniu, przyznając "Plusy i minusy":

22-letni zawodnik Śląska w piątkowy wieczór po raz pierwszy w karierze rozpoczął w podstawowym składzie mecz na Stadionie Wrocław i zdecydowanie zdał egzamin. Trener Jacek Magiera rzucił go na głęboką wodę przesuwając na środek obrony w derbach, jednak Lewkot nie bał się walki, był odważny, a jego skuteczna gra miała znaczący wpływ na zachowanie czystego konta przez wrocławian. Młody defensor zielono-biało-czerwonych bardzo naturalnie wskoczył w miejsce wykartkowanego Konrada Poprawy, a rywalizacja o miejsce na środku trzyosobowego zestawienia linii obronnej po jego powrocie zapowiada się naprawdę interesująco. Konkretne liczby świadczące o udanym występie Lewkota w piątek to przede wszystkim najlepsza skuteczność podań w Śląsku, czołowa statystyka wygranych pojedynków i drugi najlepszy wynik odebranych piłek.

Wyniki głosowania na Super Piłkarza meczu przeciwko Zagłębiu:

  1. Szymon Lewkot - 17% głosów
  2. Łukasz Bejger - 15%
  3. Robert Pich - 13%
  4. Mateusz Praszelik - 13%
  5. Lubambo Musonda - 12%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Spodziewane nominacje – Śląsk bez wyróżnień