OFICJALNIE: Mecz eliminacji do Mistrzostw Europy we Wrocławiu

11.07.2023 (16:37) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/4/KoPa_DMM_Wro_24_04_2022-161_626854c00490a.jpg

fot.: Paweł Kot

Ostatnio dużo dzieje się na Tarczyński Arena, który wyczekuje już na pierwsze ekstraklasowe starcie Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin w sobotę 29 lipca o godzinie 20:00. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował, że na początku września stolica Dolnego Śląska ugości dwie reprezentacje, które walczą o udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. 

Jeszcze niedawno na wrocławskim obiekcie odbywał się chrześcijański koncert "Chwała Mu", a już ogłoszone zostało kolejne ważne wydarzenie, którego gospodarzem będzie stadion wybudowany na Euro 2012. Jak poinformował Jacek Sutryk, w sobotę 9 września o 18:00 na Tarczyński Arena dojdzie do meczu piątek rundy eliminacji do Mistrzostw Europy w 2024 roku pomiędzy Ukrainą a Anglią.

Jest to następne ważne wydarzenie nadchodzących miesięcy we Wrocławiu, ale nie ostatnie. 26 sierpnia odbędzie się bowiem gala bokserska, na której "main eventem" będzie walka Ołeksandra Usyka z Danielem Dubois. Jej stawką są cztery pasy różnych federacji w wadze ciężkiej. Po raz ostatni boks w wydaniu światowym gościł na Pilczycach we wrześniu 2011 roku, kiedy Tomasz Adamek przegrał z Witalijem Kliczko w pojedynku ogłaszanym jako "walka XXI wieku".

Warto przypomnieć, że wrocławski stadion jest ostatnio bardzo "obleganą" areną. Na 2025 rok prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zapowiedział już w stolicy Dolnego Śląska finał Ligi Konferencji Europy oraz Mistrzostwa Europy U-19 dziewcząt. Reprezentacja Polski w kolejnych rundach eliminacjach do Mistrzostw Europy w Niemczech zmierzy się 7 września z Wyspami Owczymi u siebie i trzy dni później z Albanią na wyjeździe (oba mecze o 20:45).

ZOBACZ też: Młodzież na dłużej w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.