Oldboje: Dwucyfrowy wynik stał się faktem

15.05.2023 (13:35) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/5/Oldboje 5_6456435c63e0d.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Po zaaplikowaniu dziewięciu goli Polonii Bielany Wrocławskie i Dębowi Kuraszków przyszła pora na przełamanie bariery 10 bramek. 

W minionej kolejce ligi oldbojów +45 Śląsk Wrocław pokonał Błękitnych Jerzmanowo 11:3. Wygrana jest tym bardziej cenna, gdyż znów zabrakło kilku graczy. Wrocławianie są najskuteczniejszą drużyną w lidze. Mają na swoim koncie 87 trafień na sześć kolejek przed końcem sezonu. Wojskowi najprawdopodobniej zakończą sezon z dorobkiem ponad 100 bramek, lecz z powodu głupio straconych bramek powalczą co najwyżej o wicemistrzostwo.

Początek meczu z Błękitnymi nie zapowiadał, aż tak wysokiego zwycięstwa. Śląsk atakował, ale goście umiejętnie się bronili. Trójkolorowych na prowadzenie wyprowadził Tomasz Stańczak po podaniu Tomasza Nakielskiego. Nie minęło kilka chwil, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się niezawodny Maciej Kowalczyk. Błękitni zdołali odpowiedzieć golem, ale to było na tyle z ich strony w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą kolejną bramkę dla Śląska zdobył Radosław Jasiński. Po zmianie stron rozpoczął się festiwal strzelecki. Do siatki trafiali Piotr Żuk, Tomasz Oskierko, dwukrotnie Tomasz Mikuś, Eugeniusz Przybyłą, Piotr Cacanakos i Andrzej Górniak. Rywal odpowiedział dwoma golami w końcówce (jeden padł z rzutu karnego). Warte odnotowanie jest fakt, że skutecznością wykazała się cała drużyna. Najlepszy strzelec zespołu Maciej Kowalczyk strzelił swoją 27. i 28. bramkę w sezonie. Oprócz niego, aż ośmiu graczy wpisało się na listę strzelców.
Skład Śląska: Solarczyk (Tkaczyk) – Jankowski, Mikuś, Nakielski, P. Tęsiorowski – Stańczak, Żuk, Draczyński, Jasiński, Oskierko – Kowalczyk, Przybyła, Sznajder, Olejnik, Działa, Górniak, Cacanakos

ZOBACZ też: Zawodnik Śląska z powołaniem do reprezentacji juniorów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.