OLDBOJE: Śląsk liderem aż do wiosny

09.10.2023 (15:15) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/7/Oldboje 3_64a40a8303f88.png

fot.: Krzysztof Kostka

Oldboje Śląska pokonali na wyjeździe Dąb Kuraszków 7:2 (4:0). Było to siódme zwycięstwo z rzędu i jednocześnie ostatni mecz pierwszej rundy. 

W tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwie kolejki, ale bez względu na ich wyniki wrocławianie pozostaną na fotelu lidera aż do wiosny. Śląsk ma siedem punktów przewagi nad drugim PKS Łany Tondach.

Warto podkreślić, że przez całą rundę WKS utrzymuje bardzo dobrą formę. Poprawił grę w defensywie, przy jednoczesnym utrzymaniu skuteczności (stosunek bramek 30:8). Gra bardziej zespołowo i widowiskowo.

Do mistrzostwa droga daleka. Obecne rozgrywki prowadzone są w dwóch grupach. Wiosną po rozegraniu rundy rewanżowej utworzy się grupa mistrzowska i spadkowa. Śląsk jest faworytem i ma duże szanse, by po dwóch latach powrócić na mistrzowski tron (po raz pierwszy w kategorii +45).

Była to druga w tym roku wizyta oldbojów Śląska w Kuraszkowie i ponownie w meczu padło dziewięć goli. Wiosną wygrał WKS. Mecz rozpoczął się podobnie jak majowe starcie. Klasycznym hat-trickiem popisał się Maciej Kowalczyk, który w tamtym spotkaniu strzelił cztery gole. Tym razem popularny Kowal swoje cztery trafienia skompletował w ciągu pierwszych 23 minut. Na początku drugiej połowy Komarnicki podał do Piszcza, a ten podwyższył na 5:0. W szeregach Śląska nastąpiło lekkie rozluźnienie, co wykorzystali gospodarze, strzelając dwa gole. Przebudzenie Śląska nastąpiło szybko, Po akcji lewym skrzydłem i strzale Żuka bramkarz Dębu odbił piłkę, ale z dobitką zdążył Komarnicki.  Wynik meczu ustalił Żuk, który zaliczył też bramkę w wiosennym starciu.

Skład Śląska: Solarczyk (Tkaczyk) – P. Tęsiorowski, Nakielski, Mikuś, Dudzik – Żuk, Piszcz, Jasiński, Draczyński, Dos Santos – Kowalczyk oraz Komarnicki, Przybyła, Stańczak, Działa, Cacanakos

ZOBACZ też: Prezes Śląska gościem odmienionego podcastu #SektorŚląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.