Udana inauguracja Oldbojów

02.09.2022 (16:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/9/304754921_599864755124818_5655630505423892122_n_6311fc54ccd5e.jpg

fot.: Oldboje Śląska Wrocław

Oldboje Śląska zainaugurowali rozgrywki ligowe w nowym sezonie. Inauguracja miała pewien historyczny wymiar. Po 30 sezonach pełnych sukcesów i medali o po raz pierwszy WKS nie wystawił drużyny w lidze Oldboys 35+. 

Cóż.. Lata lecą, a mimo wielu apeli, także na naszej stronie napływ świeżej krwi jest symboliczny. Wielu byłych zawodników jest aktywnych jeszcze w rozgrywkach ligowych seniorów, gra w ligach na małych boiskach, a kilku gra w innych drużynach oldbojów, co z pewnością nie pociesza WKS-u.
Trzy lata temu Śląsk wystawił dwie drużyny zarówno w rozgrywkach 35+ jak i 45+. W zasadzie 80% graczy obskakiwało obie ligi, grając co 3 dni w poniedziałki i czwartki. Do historii przeszedł wyczyn Śląska, który rozegrał w ciągu 10 dni 5 meczów, a pięciu panów zagrało we wszystkich spotkaniach.

Na dłuższą metę nie dało się tego tak ciągnąć i w ubiegłym sezonie Śląsk wystartował już tylko w rozgrywkach 35+. Wciąż jednak średnia wieku była wysoka, zdecydowana większość graczy ukończyła 45 lat. WKS zakończył rozgrywki na podium, ale od nowego sezonu najstarsza drużyna naszego klubu wystartuje w lidze 45+.

Początek zmagań miał się odbyć tydzień temu, ale ulewne deszcze uniemożliwiły rozegranie meczu z Magnicami. Po raz pierwszy Śląsk wyszedł na boisko w meczu z Kantorem Tukan Wrocław. Inauguracja była niezwykle udana, Śląsk wygrał 6:1. Wynik meczu został ustalony do przerwy. Już w 4. minucie Maciej Kowalczyk wpadł w pole karne i pokonał bramkarza rywala. Popularny Kowal był w tej fazie gry zdecydowanie najlepszym graczem na boisku. Do 22. minuty strzelił dla Śląska cztery gole, w tym jeden z rzutu karnego! Kolejną bramkę po podaniu Przybyły zdobył Sznajder. Chwila dekoncentracji w defensywie kosztowała Śląsk utratę gola, ale przed przerwą po akcji Kowalczyka do siatki trafił Stańczak. W drugiej połowie Śląsk oszczędzał siły na sobotni turniej charytatywny w Wolsztynie, gdzie rywale będą wymagający, i kolejne bramki nie padły.

Skład Śląska: Solarczyk (Kozak) – Jankowski, Mikuś, Nakielski, P. Tęsiorowski – Stańczak, Dudzik, Jasiński, Draczyński, Oskierko – Kowalczyk oraz Sznajder, Przybyła, Rodak, Górka.

ZOBACZ też: Majewski: Śląsk ma wyrównany zespół bez gwiazd

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.