Wiemy, kiedy otwarcie Sports Baru

18.07.2023 (14:40) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/7/p1_64b687ac13bf0.jpg

fot.: Twitter/@bsmsportsbar

Pod koniec lipca oficjalnie otwarty zostanie Sports Bar na Tarczyński Arena pod egidą Browaru Stu Mostów. Rozpoczęcie budowy przestrzeni gastronomiczno-rozrywkowej dla kibiców na stadionie anonsowano już we wrześniu 2021 roku.  28 lipca ruszy Browar Stu Mostów – Sports Bar. 

Wnętrze wykończonego niedawno pomieszczenia obfituje w elementy identyfikacyjne ze Śląskiem, jak np. neonowy orzeł z napisem „Cała Polska w cieniu Śląska”, czy zielone pufy oraz kanapy. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym:

„W Sports Barze doskonale będą się czuli zarówno goście Muzeum Śląska Wrocław, kibice wszystkich sportów, jak i mieszkańcy sąsiadujących osiedli szukający miejsca, nie tylko, na rodzinne spotkania."

Operator miejsca, czyli istniejący od ośmiu lat Browar Stu Mostów, stawia na połączenie rzemieślniczego piwa z jedzeniem bazującym na lokalnych składnikach z regionu. Nie jest to z resztą pierwszy projekt tej firmy, bowiem wrocławianie mogą kojarzyć ją z dwoma innymi miejscami w stolicy Dolnego Śląska.

– Przez ostatnie lata udało nam się przekonać do siebie klientów niebanalnym połączeniem piwa z rzemieślniczą kuchnią. Zdajemy sobie sprawę, że Browar Stu Mostów – Sports Bar będzie nieco się różnił od naszych pozostałych lokalizacji przy ulicy Długosza i Świdnickiej, ale jesteśmy przekonani, że fani sportu na żywo i dobrego jedzenia na stałe wpiszą ten adresw najchętniej odwiedzane przez siebie miejsca 

- powiedział współzałożyciel Browaru Stu Mostów, Grzegorz Ziemian.

Na razie nie opublikowano jeszcze szerokiego menu i oferty, ale już teraz można się spodziewać, że znajdą się w niej piwa warzone we Wrocławiu, jak chociażby unikalny lager dla piłkarskiego Śląska Wrocław oraz wszelkie wyprodukowane nowości.

– Cieszymy się, że w ten sposób oferta Tarczyński Areny poszerzy się o lokal sygnowany znaną, wrocławską marką. Stadion żyje bowiem nie tylko w dni meczowe, w czasie imprez i wydarzeń. Mieszkańcy korzystają z dostępnych na co dzień – między innymi – terenów rekreacyjnych, Strefy Betonu, toru kartingowego, a niedługo także Muzeum Śląska Wrocław. W dni powszednie na Tarczyński Arenie pojawia się około pół tysiąca ludzi dojeżdżających tu do pracy. Otwarcie Browaru Stu Mostów Sports Baru zapewnia zarówno miejsce, w którym można spożyć posiłek przy okazji wizyty na stadionie, ale i w drugą stronę: stanowi cel sam w sobie – na przykład przy okazji transmisji meczowej

- powiedział prezes stadionowej spółki, Maciej Przychodny.

Godziny otwarcia Browaru Stu Mostów Sports Baru:

  • Poniedziałek-czwartek: 10:00 – 22:00
  • Piątek: 10:00 – 24:00
  • Sobota: 12:00 – 24:00
  • Niedziela: 12:00 – 20:00

Właściciel zaznacza, że godziny mogą ulec wydłużeniu ze względu na transmisje relacji sportowych. Wszystkie aktualne informacje na temat funkcjonowania nowego miejsca w przestrzeni wrocławskiego stadionu można znaleźć śledząc profile w mediach społecznościowych:

  • Facebook: https://www.facebook.com/bsmsportsbar
  • Instagram: https://www.instagram.com/bsmsportsbar/
  • Twitter: https://twitter.com/bsmsportsbar

ZOBACZ też: Co wiemy o Śląsku po okresie przygotowawczym?