Znów dramat w końcówce: Lechia – Śląsk 1:1

22.04.2012 (18:55) | Adam Osiński
Nasi piłkarze prowadzili w Gdańsku po golu Łukasza Gikiewicza. Potem Marian Kelemen czynił w bramce cuda, ale przy pomyłce sędziego był bezradny. Siedem minut przed końcem wyrównał ze spalonego Jakub Wilk. Śląsk prawie cały mecz walczył w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tadeusza Sochy, który rozpoczął mecz w roli kapitana.


 

Z powodu kontuzji Sebastiana Mili szansę od pierwszej minuty dostał Dalibor Stevanović. W wyjściowej jedenastce zabrakło także Waldemara Soboty, którego zastąpił Łukasz Madej. Orest Lenczyk znów za to postawił na dwóch nominalnych napastników – Diaza i Gikiewicza.Przed tygodniem plan taktyczny Lenczyka zmienił się po pół godzinie, gdy z boiska zszedł Mila, w Gdańsku runął jeszcze szybciej. Nie minął kwadrans, gdy Jakub Wilk wybiegł do prostopadłej piłki. Sytuację próbował ratować Socha, jednak wyraźnie spóźniony zahaczył nogi rywala. Sędzia Jarzębak nie miał wyjścia i pokazał kapitanowi wrocławian czerwoną kartkę. Do defensywy cofnął się więc Kaźmierczak, a na prawą stronę przeszedł Celeban.Śląsk miał od tej pory pod górkę, a mogło być odwrotnie. W 5 minucie Stevanović nie trafił z kilkunastu metrów do pustej bramki. Słoweniec miał okazję zrehabilitować się za słabą grę w barwach WKS-u, ale wyszło jak zawsze. Z animuszem rozpoczęli też gospodarze – Kelemen obronił mocne strzały Grzelczaka i Traore.Dramatycznie było, gdy poza boiskiem z powodu kontuzji kolana znalazł się Jarosław Fojut. W dogodnej sytuacji znalazł się Wilk, ale i on przegrał pojedynek z Kelemenem. Przyszły gracz Celticu przegrał w końcu z bólem i zmienił go Pietrasiak. Po jego błędzie do siatki powinien trafić Paweł Nowak, ale piłka minęła bramkę gości. Mimo braku jednego gracza WKS nie dał się lechistom zdominować.Po przerwie Lechia atakowała z jeszcze większą werwą. Stevanović w końcu się na coś przydał, gdy stanął na na linii strzału Deleu. Podopieczni Lenczyka próbowali próbowali łapać stałe fragmenty gry na połowie gospodarzy. Po jednym z nich Pietrasiak uderzył lewą nogą, ale skiksował. W 63 minucie Diaz posłał piłkę z rzutu wolnego na piąty metr, gdzie wybiegł Piotr Celeban. Pawłowski zdołał odbić piłkę, ale nie miał wsparcia w kolegach z obrony. Do siatki z metra wbij ją Łukasz Gikiewicz, dla którego był to drugi gol w sezonie.Wrocław miał więc dwóch bohaterów, ale na pierwszym planie był jednak Kelemen. W bramce Słowak wyczyniał cuda. Bronił strzały Wilka, Airapetiana, Traore, Machaja. Niektóre z nich po prostu musiały znaleźć drogę do siatki. Asystent sędziego musiał zaś w 83 minucie podnieść chorągiewkę, lecz tego nie zrobił. Na dodatek Wilka na długim słupku krył Stevanović, który przegrał pojedynek o górną piłkę. Efektem była bramka wyrównująca.Z tej dającej prowadzenie cieszył się natomiast Piotr Duda. Przedwcześnie, bo kilka sekund przed jego strzałem faulowany był Dariusz Pietrasiak, co zresztą sygnalizował feralny asystent. W ostatniej minucie piłkę na nodze przed polem karnym miał jeszcze Kaźmierczak, ale tego uderzenia nie zapamiętamy.Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Strzelcy: Wilk 83 - Gikiewicz 63Lechia:
Pawłowski - Deleu, Kożans (80 Duda), Madera, Airapetian - Nowak, Surma, Bajić (69 Machaj), Traore, Wilk - Grzelczak (63. Lukjanovs)

Śląsk: Kelemen – Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Elsner, Kaźmierczak, Madej, Stevanović, Gikiewicz (83 Sobota), Diaz (81 Sztylka)Żółte kartki: Pawelec, Diaz

Czerwona kartka: Socha – 14.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)