FUTSAL: Lista nieobecności

21.03.2024 (12:37) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

W ostatnim meczu futsalowego Śląska Wrocław nie zagrało wielu zawodników, co znacząco osłabiło drużynę w starciu z AZS UŚ Katowice, które wrocławianie przegrali 0:3. 

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

Yaroslav Morykyshka, Filip Turkowyd, Daniel Hoilik, Giorgio Chokheli, Artem Lytvynenko, Adam Moczurad, a także Michał Bondarenko, który odszedł z drużyny w lutym. To lista nieobecnych w meczu Śląska z wiceliderem I ligi AZS Uniwersytet Śląski Katowice. Trener Wysoczański miał niełatwe zadanie skompletowania składu.

Szansę debiutu dostał tym razem Oleh Spirov. Najlepszy strzelec Śląska Krystian Jajko nie uczestniczył w rotacjach i spędził na parkiecie 36 minut, co w futsalu jest sytuacją niezwykle rzadką. Mimo takich osłabień Śląsk długo dotrzymywał kroku faworytowi. Do 19. minuty obie drużyny nie potrafiły strzelić gola. W Śląsku po raz kolejny świetnie bronił Charrier, a swoje okazje mieli Jajko, Taranek i Grochowski. Niestety niespełna minutę przed przerwą do siatki trafił Śmiałkowski.

W drugiej połowie Śląsk nadal dobrze się bronił i dopiero w 30. minucie z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Wilk. Minutę później trzecią bramkę zdobył Jastrzębski. Śląsk próbował gonić wynik. Wycofał bramkarza, ale wąska kadra nie dawała trenerowi wielu możliwości manewrowania składem. Ostatecznie Śląsk przegrał 0:3 i nie powtórzył sukcesu sprzed roku. Wówczas grający w II lidze Śląsk pokonał ekstraklasowy AZS 2:1 i awansował do kolejnej  rundy Pucharu Polski.

WKS Śląsk Futsal Wrocław – AZS UŚ Katowice 0:3

Śmiałkowski 19’, Wilk 30’, Jastrzębski 31’

Skład Śląska: Charrier – Jajko, Grochowski, Kapinos, Rojek, Spirov, Kur, Taranek, Kozak, Popadiuk

Dlaczego wynajem maszyn budowlanych jest kluczowy dla nowoczesnych projektów budowlanych?

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Borthwick-Jackson nie łapie się nawet na ławkę!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.