FUTSAL: Po raz pierwszy dwa razy na tarczy

21.02.2024 (16:02) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

Futsalowy Śląsk Wrocław po raz pierwszy w tym roku doznał dwóch weekendowych porażek. Pierwszy zespół dostał lekcję piłki halowej od GKS-u Tychy, przegrywając 2:7, a rezerwy po szalonym meczu uległy 7:9 Polonii Bielany Wrocławskie. 

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

Do Tychów Śląsk pojechał mocno osłabiony. Z powodów zawodowych występy w tym sezonie w Śląsku zakończył jeden z filarów drużyny Michał Bondarenko. Zabrakło też Filipa Turkowyda i Yaroslava Morykyshki. Mimo to Śląsk zaczął mecz bardzo dobrze. Stwarzał sytuacje bramkowe i miał lekką przewagę. W siódmej minucie po akcji Taranka do siatki trafił Chokheli. Od 10. minuty przewagę zaczęli uzyskiwać gospodarze. W 16. minucie wyrównał Kosowski, a niespełna minutę później na 2:1 podwyższył Sitko.

Po przerwie na parkiecie dominowali tyszanie. W ciągu pierwszych 10 minut strzelili pięć goli. Potem trener dał pograć  rezerwowym i gra się nieco wyrównała. Śląsk zdołał strzelić tylko jedną bramkę, korzystając z gry w przewadze. Do siatki trafił Grochowski.

GKS Futsal Tychy – WKS Śląsk Futsal Wrocław 7:2

Skład Śląska: Charrier – Grochowski, Hoilik, Lytvynenko, Grochowski, Taranek, Jajko, Chokheli, Kozak, Kapinos, Dec, Kur, Moczurad oraz Dudek

DRUGA DRUŻYNA (SENIORZY – II LIGA)

W II lidze rezerwy Śląska zagrały z Polonią Bielany Wrocławskie. Już na początku gola dla Polonii strzelił Paprocki. Wyrównał po przechwycie i indywidualnej akcji Kur. Do przerwy trwała wymiana ognia. Obie drużyny grały bardzo ofensywnie i na bramki rywala golami odpowiadał Śląsk. Tuż przed przerwą wrocławianie wyszli na prowadzenie. Przed zejściem do szatni na tablicy widniał wynik 5:4.

W drugiej połowie dwa gole strzeliła Polonia, ale Śląsk znów wyrównał. Od 30. minuty przewagę uzyskali rywale i wyszli na dwubramkową przewagę, którą utrzymali do końca. Piłkarzy Śląska  trzeba pochwalić za walkę do samego  końca. Ostatecznie Śląsk przegrał 7:9, a bramki dla WKS-u zdobyli Kur i Szewczyk po dwie oraz Chokheli, Kapinos i Popadiuk po jednej.

Warto dodać, że 16 bramek w meczu Śląska II z Polonią Bielany nie jest rekordowym wynikiem. Jesienią 2022 roku w pierwszym w historii meczu Śląska II padł wynik 9:12.

W II lidze futsalu została do rozegrania jeszcze tylko jedna kolejka. Niezależnie od wyniku meczu z Górnikiem Sosnowiec Śląsk skończy sezon na czwartym miejscu.

KS Polonia Bielany Wrocławskie – WKS Śląsk II Futsal Wrocław 9:7

Skład Śląska: Dudek (Dec) – Kapinos, Chokheli, Moczurad, Spirov, Kur, Szewczyk, Stasiak, Popadiuk, Polonieski

ZOBACZ też: Co słychać u zgód? Udany start Lechii

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.