FUTSAL: Porażka w derbach

07.04.2024 (19:56) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

Futsalowy Śląsk Wrocław przegrał w derbach Dolnego Śląska z Górnikiem Polkowice 2:4 (2:2). 

PIERWSZA DRUŻYNA (SENIORZY – I LIGA)

Wrocławianie rozegrali dobre zawody, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy mieli znaczącą przewagę. Grali jednak nieskutecznie. Dodatkowo stracili bramki po indywidualnych błędach. Trener Piotr Wysoczański tym razem mógł skorzystać z większości swoich zawodników. Z podstawowego składu zabrakło Giorgio Chokchellego.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Prowadzenie uzyskał  Śląsk. W siódmej minucie Lytvynenko dograł piłkę do Taranka, a ten sprytnym strzałem umieścił piłkę tuż przy słupku. Chwilę później wyrównał Wolan. Obie drużyny miały okazje bramkowe – w Śląsku Taranek, Lytvynenko, Grochowski i Jajko. Z drugiej strony jak zwykle bardzo dobrze bronił Charrier. W 13. minucie prowadzenie gościom dał Biały. W 18. minucie po świetnej indywidualnej akcji wyrównał Lytvynennko.

Po przerwie przewagę uzyskał Śląsk, ale nie mógł znaleźć drogi do siatki. Tymczasem goście najpierw wyszli na prowadzenie, a następnie podwyższyli wynik z rzutu karnego. Obie bramki zdobył najlepszy strzelec polkowiczan Wolan. WKS próbował zmienić losy meczu. Miał sporą przewagę, jednak nie pomogło nawet wycofanie bramkarza. Wynik 2:4 utrzymał się do końca.

WKS Śląsk Futsal Wrocław – Górnik Polkowice 2:4 (2:2)

Skład Śląska: Charrier – Kapinos, Turkowyd, Jajko, Rojek, Kozak, Hojlik, Grochowski, Taranek, Lytvynenko

ZOBACZ też: Jezierski: Śląsk Wrocław jest moim domem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.