FUTSAL: Przedsezonowe szlify w warszawskim turnieju

23.08.2023 (13:10) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/8/Legia Futsal Cup 1_64e5e7dfba37c.jpg

fot.: Legia Futsal

Zawodnicy WKS Śląsk Futsal Wrocław kontynuują przygotowania do nowego sezonu. W weekend wzięli udział w mocno obsadzonym Turnieju Pamięci Powstańców Warszawskich Legia Futsal Cup o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w Warszawie.



 

Wrocławianie mieli okazje mierzyć się z zespołami z ekstraklasy futsalu i mimo porażek wypadli dobrze. Do zespołu dołączył Artem Lytvynenko, który w ubiegłym sezonie do momentu kontuzji był czołowym rozgrywającym drużyny.

W pierwszym meczu Śląsk zmierzył się z ekstraklasową Jagiellonią Białystok. Wrocławianie podjęli walkę, mieli kilka okazji do strzelenia gola, ale do siatki trafili tylko raz za sprawą Miłosza Taranka. Rywal zrobił to cztery razy i ostatecznie pewnie wygrał.

Kolejnym przeciwnikiem był również zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej, gospodarz turnieju, Legia Warszawa. Po świetnej drugiej połowie WKS był bliski sprawienia niespodzianki, ale ostatecznie przegrał 4:5. Ponownie formą strzelecką błysnął Taranek – autor trzech goli. Czwarte trafienie dołożył Lytvynenko.

W drugim dniu turnieju w meczu o piąte miejsce Śląsk zagrał bez pięciu zawodników, zmagających się z lekkimi urazami. Oponentem był inny beniaminek I ligi Wenecja Pułtusk. Po remisie 3:3 Śląsk przegrał w karnych 4:3. Znów skutecznością popisał się Taranek, który strzelił dwa gole. Jednego dołożył Filip Turkowyd. Turniej wygrał zespół BSF ABJ Bochnia, który w finale pokonał Legię.

Skład Śląska: Dudek, Dec, Rojek, Grochowski, Turkowyd, Gojlik, Bondarenko, Kapinos, Taranek, Shutyak, Kozak, Chokheli, Kur, Lytvynenko

ZOBACZ też: LIVE: Śląsk II Wrocław - Unia Turza Śląska (NA ŻYWO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.