FUTSAL: Przedświąteczne zwycięstwo juniorów

22.12.2023 (18:09) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

Grający w Centralnej Lidze Juniorów U-19 WKS Śląsk Futsal Wrocław rozegrał w ciągu trzech dni dwa wyjazdowe mecze. W poniedziałek odniósł historyczne pierwsze ligowe zwycięstwo, pokonując Sośnicę Gliwice, a w środę po niezłym meczu ulegli liderowi Sferanet Wilkowice. 

Mecz w Gliwicach był pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej. W listopadzie na inaugurację ligi wrocławianie ulegli Sośnicy 3:10. Tym razem Śląsk zagrał dużo lepiej i po raz pierwszy w tym sezonie mógł świętować zwycięstwo. W 5. minucie gospodarze prowadzili 2:0, ale potem w ciągu trzech minut Śląsk strzelił cztery gole. Do przerwy WKS prowadził 4:3, a w drugiej połowie tę przewagę powiększył. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Śląska 6:4, a dwie bramki zdobył Humeniuk, a po jednej Regnowski, Krawiec, Borowski i Muszkiewicz.

Skład Śląska: Poprawski – Krawiec, Borowski, Muszkiewicz, Humeniuk, Regnowski, Piestrak, Sypko, Wroński

W kolejnym spotkaniu Śląsk zmierzył się z liderem GLKS Sferanet Wilkowice. Mecz zaczął się idealnie dla wrocławian. Już w pierwszej minucie gola strzelił Borowski. Prowadzenie utrzymywało się do 14. minuty. W pierwszej połowie Sferanet odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Po przerwie Śląsk w pewnym momencie wycofał bramkarza, ale nie dało to efektu bramkowego. Wykorzystał to lider CLJ i ostatecznie wygrał 5:1.

Skład Śląska:  Poprawski – Krawiec, Borowski, Muszkiewicz,  Piestrak, Sypko, Humeniuk

ZOBACZ też: Petrov to dopiero początek. Balda zapowiada kolejne ruchy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.