FUTSAL: Start sezonu tuż, tuż...

11.10.2022 (19:00) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/10/310533769_1046328002671099_1006912232179665746_n_6345934adb622.jpg

fot.: futsalslaskwroclaw.pl

Futsalowy Śląsk rozegrał kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem był mocny kadrowo zespół Bongo Futsal Niemodlin. Mecz zakończył się porażką Śląska 5:12 (3:8). 

Śląsk bardzo słabo rozpoczął spotkanie, po pięciu minutach przegrywał 0:5. Od tego momentu gra się wyrównała i przez cztery kolejne minuty nie padł żaden gol. Śląsk podjął walkę i do przerwy obie drużyny strzeliły jeszcze po trzy gole, dla Śląska trafiali Culic, Muzyka i Bondarenko. Na początku drugiej połowy bramkę dla Śląska zdobył Gojlik. Mecz w tej części gry był bardziej wyrównany, z przewagą gospodarzy, u których widać było większe zgranie (zespół Śląska jest budowany od zera, grało zaledwie dwóch zawodników z poprzedniego sezonu) i doświadczenie w piłce halowej – kilku zawodników Bongo ma doświadczenie w wyższych ligach. Śląsk podjął walkę, ale miał problem z finalizacją akcji. W końcówce gola dla wrocławian strzelił ponownie Bondarenko.

- Wyszliśmy na mecz w dziesiątej minucie. Rywal od początku zagrał bardzo agresywnie, a tego nam brakowało. Potem graliśmy lepiej, lecz było już za późno, żeby nawiązać walkę o bardziej wyrównany wynik. Druga połowa była już dużo lepsza w naszym wykonaniu. Przeciwnikom wchodziło praktycznie wszystko, a my mieliśmy problem, żeby się wstrzelić. Mamy materiał do analizy. Przede wszystkim do poprawy jest zachowanie w obronie oraz jak się przeciwstawić agresywnie grającemu przeciwnikowi. No i musimy ''wychodzić na mecz'' przed pierwszym gwizdkiem

- podsumował spotkanie trener Śląska Piotr Wysoczański.

Inauguracja ligi nastąpi w weekend 22 - 23 października. Przeciwnikiem Śląska będzie spadkowicz z pierwszej ligi Futsal Team Brzeg. Mecz odbędzie się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie swoje domowe mecze będzie rozgrywał futsalowy WKS. 

Skład Śląska: Maciej Borowicz - Kamil Kozak, Mateusz Stadnik, Aleksander Muzyka, Olgierd Kur, Piotr Gorczyca, Miłosz Culic, Michał Bondarenko, Andre Amorin, Artem Lytvynenko, Yevgieniy Shutak, Daniel Gojlik, Kacper Antos

ZOBACZ też: Grali młodzi