FUTSAL: Znów bez zwycięstwa

05.12.2023 (11:08) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

Miniony weekend nie był udany dla zespołów WKS Śląsk Futsal Wrocław. Zarówno pierwszy, jak i drugi zespół doznał porażek. Mecz CLJ został przełożony. 

PIERWSZA DRUŻYNA (I LIGA FUTSALU)

W I lidze Śląsk podejmował zespół Futsal Nowiny. Niewiele się działo przez znaczną część pierwszej połowy. Nieznaczną przewagę miał Śląsk. Efektownym strzałem z rzutu wolnego w poprzeczkę popisał się Jajko. Ten sam zawodnik w 16. minucie przeprowadził indywidualną akcję i ładnym strzałem dał Śląskowi prowadzenie. Druga połowa zaczęła się dla WKS-u fatalnie. Markowicz potrzebował niewiele ponad minuty, aby strzelić dwa gole. Po świetnej akcji Turkowyda ponownie na listę strzelców wpisał się Jajko, który doprowadził do wyrównania. Mimo to goście prezentowali się lepiej i zdobyli kolejne dwie bramki. Obie były autorstwa Pokory. Śląsk próbował zmienić losy pojedynku, ale zdołał strzelić tylko jednego gola. W zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wepchnął Taranek.

Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Będący beniaminkiem Śląsk zajmuje 7. miejsce.

Skład Śląska: Charier – Bondarenko, Rojek, Grochowski, Gojlik, Turkowyd, Taranek, Lytvynenko, Jajko oraz bez gry Dec, Kur, Kapinos, Shutyak

DRUGA DRUŻYNA (II LIGA FUTSALU)

Występujące w II lidze rezerwy Śląska zmierzyły się w Sosnowcu z Górnikiem. Rywal do tej pory w czterech meczach nie odniósł zwycięstwa. Początek nie zapowiadał katastrofy. Górnik dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale wrocławianie wyrównywali po strzałach Kura i Kapinosa. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy i do przerwy Śląsk przegrywał 2:4. W drugiej połowie na parkiecie dominował już Górnik, który ostatecznie wygrał 9:3. Ostatnią bramkę dla Wojskowych zdobył Daniel Łuczak. Jednego z goli dla Górnika strzelił Patryk Wróbel, który dwa sezony temu występował w futsalowym Śląsku.

Skład Śląska: Morykyshka – Kapinos, Gorczyca, Rysyn, Shutyak, Drożyński, Krawiec, Kur, Łuczak, Moczurad, Maslynkov, Stasiak

ZOBACZ też: KIBICE: Doping kibiców Śląska w meczu z Rakowem (WIDEO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.