OFICJALNIE: Dwóch zawodników odchodzi z rezerw!

05.08.2022 (11:00) | Jakub Luberda
uploads/images/2022/1/kotowiczfolmer_61dab2d5d3e21.png

fot.: Marcin Folmer

Jak poinformowała oficjalna strona KS Polonii Nysa, III-ligowy klub pozyskał dwóch zawodników z drugiego zespołu Śląska Wrocław. Ryszard Jakubiak do Polonii udał się na wypożyczenie, a Grzegorz Kotowicz opuścił WKS na zasadzie transferu definitywnego. 

Temat potencjalnego wypożyczenia Ryszarda Jakubiaka kiełkował w głowach działaczy klubu już od dawna, o czym mówił trener Śląska II Wrocław, Krzysztof Wołczek, w opublikowanym na naszej stronie wywiadzie. 19-letni skrzydłowy ze Śląskiem związany jest od 2018 roku. W barwach WKS-u sukcesywnie przechodził przez kolejne szczeble rozwoju, mając niemały udział przy zdobyciu brązowego medalu Centralnej Ligi Juniorów. Jakubiak rozegrał wówczas 27 spotkań, w których zdobył 8 goli, a także zanotował jedną asystę.

Bardziej zaskakujące wydaje się odejście Grzegorza Kotowicza, choć i to zasygnalizował nam już wcześniej Krzysztof Wołczek. 22-letni skrzydłowy był jedną z ważniejszych postaci wrocławskich rezerw, lecz na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów miał pewne problemy zdrowotne. Po powrocie do pełnej dyspozycji nie zdołał na stałe przebić się do pierwszego składu Śląska II Wrocław, więc zdecydował się poszukać minut szczebel rozgrywkowy niżej. W II lidze Kotowicz rozegrał łącznie 36 spotkań, w których 4 razy wpisał się na listę strzelców oraz 3 razy asystował.

Dla wrocławskich rezerw jest to kolejno siódmy i ósmy transfer wychodzący tego lata. Wcześniej klub opuścili Bartosz BoruńKacper DachnowskiFilip OlejniczakFilip MichalskiMariusz Idzik, a także Szymon Michalski. Ten ostatni ze Śląskiem pożegnał się jedynie na rok - udał się na wypożyczenie do Skry Częstochowa, gdzie ma zbierać cenne doświadczenie w I lidze.

Grzegorz, Ryszard, życzymy powodzenia w nowym klubie!

ZOBACZ też: Zrewanżować się za pucharowy blamaż