OFICJALNIE: To koniec zarządu Śląska Wrocław. Jest nowy prezes

12.06.2023 (14:18) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/10/wasniewski2_63582522ecd12.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

W poniedziałek 12 czerwca odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, na którym zdecydowano o odwołaniu obecnego zarządu Śląska Wrocław. Pracę stracili prezes Piotr Waśniewski, wiceprezes Wojciech Bochnak i dyrektor akademii Krzysztof Paluszek. Kto został nowym prezesem? 

Piotr Waśniewski w piłkarskim Śląsku Wrocław na przestrzeni XXI wieku pojawiał się dwukrotnie. Funkcję prezesa sprawował początkowo w latach 2008-2013, kiedy Śląsk przeżywał swoje najlepsze lata pod wodzą trenera Oresta Lenczyka. Drużyna w 2012 roku zdobyła swoje drugie mistrzostwo kraju w historii, a rok wcześniej zakończyła sezon ze srebrnymi medalami. W 2018 roku Waśniewski po raz drugi został prezesem klubu, ale nie była to już tak udana kadencja, jak poprzednia. Drużyna notowała zmienne wyniki – od walki o utrzymanie, aż do trzymania się ligowej czołówki (4. i 5. miejsce). W ostatnich dwóch sezonach WKS rozpaczliwie walczył o ligowy byt, a po kwietniowej porażce 0:1 z Piastem Gliwice pracę stracił dyrektor sportowy Dariusz Sztylka, którego zastąpił David Balda. Teraz nastąpił czas na pozostałe czystki. Kto wskoczy na fotel Waśniewskiego?

ZMIANA NA NAJWYŻSZYM STOŁKU

Prezesa Śląska Wrocław ma tymczasowo zastąpić Maciej Potocki, czyli szef rady nadzorczej oraz Prezes Zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego. Do tej pory był on przewodniczącym Rady Nadzorczej Klubu. Na swojej funkcji pozostanie on do czasu zakończenia prywatyzacji  i wyłonienia nowego zarządu przez podmiot, który podejmie się przejęcia większościowego pakietu akcji od Gminy Wrocław. Warto przypomnieć, że ze względu na wzmożone zainteresowanie przetargiem, prezydent miasta Jacek Sutryk przedłużył składanie ofert do piątku 16 czerwca do godziny 15:00. Jak zaznaczono w oficjalnym komunikacie, decyzja o odwołaniu zarządu "motywowana jest trwającym procesem prywatyzacyjnym wrocławskiego klubu".

AKADEMIA Z ODŚWIEŻENIEM

Wraz z Piotrem Waśniewskim z klubem pożegnał się dotychczasowy prezes, Wojciech Bochnak. Funkcję tę pełnił od grudnia 2018r. ale większość jego życiorysu opiera się na karierze politycznej. Przez trzy kadencje sprawował bowiem funkcję wójta Kondratowic. Był także przewodniczącym komisji PZPN ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. Ostatnią osobą, która wyleciała z triumwiratu jest Krzysztof Paluszek, który pracował w Śląsku wcześniej w latach 2000-2002 oraz 2009-2013. W lipcu 2022 roku został dyrektorem Akademii Śląska, a wcześniej był dyrektorem ds. rozwoju sportowego klubu. Podczas swojej kariery prężnie działał w PZPN, bowiem był szkoleniowcem młodzieżowych reprezentacji Polski oraz asystentem Czesława Michniewicza w kadrze U-21. Przez cztery lata szefował także Akademii Zagłębia Lubin.

 

ZOBACZ też: Gole Polaków w Śląsku? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.