OLDBOJE: Remis z mistrzem

17.03.2023 (17:50) | Jacek Bratek
uploads/images/2022/9/304754921_599864755124818_5655630505423892122_n_6311fc54ccd5e.jpg

fot.: Oldboje Śląska Wrocław

W zaległym meczu ligi oldbojów 45+ Śląsk zremisowal z obrońcą tytułu mistrzowskiego Stage Home Magnice 2:2 (2:1). Mecz stał na bardzo dobrym poziomie obie druży stworzyły ciekawe widowisko. 

Prowadzenie dla Śląska uzyskał Maciej Kowalczyk po bardzo dobrym podaniu Tomasza Nakielskiego. Parę minut później wyrównał efektownym strzałem z wolnego Sikorski. Jeszcze przed przerwą ponownie asystą popisał się Nakielski i po strzale Tomasza Stańczaka Śląsk ponownie prowadził. W drugiej połowie ponownie z wolnego wyrównał Sikorski.

Skład Śląska: Solarczyk – Jankowski, Mikuś, Nakielski, Oskierko – Draczyński, Jasiński,Piszcz, Dos Santos – Stańczak, Kowalczyk oraz P. Tęsiorowski, Przybyła, Olejnik, Moskal, Sznajder, Małolepszy, Cacanakos oraz bez gry Górniak, Górka, Dudzik, Działa, Wnuk, Podemski.

W porównaniu z rundą jesienną doszło czterech nowych zawodników.

O Brazylijczyku Mauricio Dos Santosie pisaliśmy TUTAJ.


Kolejnym znanym zawodnikiem jest Paweł Małolepszy, wychowanek Śląska grający na skrzydle lub w ataku. W barwach Śląksa rozegrał 50 spotlań i strzelił cztery gole (1 w ekstraklasie i 3 w II/obecnie I lidze).

Dariusz Olejnik to również wychowanek Śląska, w latach 80-tych był blisko kadry ekstraklasowego Śląska. Miał jednak spora konkurencję, w pomocy WKS-u brylowali wtedy Ryszard Tarasiewicz, Waldemar Prusik, Andrzej Rudy, Zbigniew Mandziejewicz, Stefan Machaj czy zawodnicy odbywający służbę wojskową jak np. Mirosław Myśliński. Grał w reprezentacji Polski juniorów, jego karierę zahamowała kontuzja. Dwa lata temu grał w oldbojach Śląska w drużynie 45+.

Piotr Cacanakos grał w klubach wrocławskich z niższych lig, od paru lat był solidnym zawodnikiem lig oldbojów.

Oldbojów Śląska czeka teraz ciężki okres. Po remisie z obrońcą tytułu w przyszłym tygodniu Śląsk jedzie do lidera – Widawy Bierutów, a w kolejnym ponownie zagra z Magnicami.

ZOBACZ też: AMP futbol: Śląsk jutro zadebiutuje w ekstraklasie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.