PNK: Finał Pucharu Polski dla Śląska!

12.05.2022 (18:26) | Piotr Kryński

Piłkarki Śląska pokonały na wyjeździe UKS SMS Łódź 1:0 i awansowały do finału Pucharu Polski Kobiet. Jedynego w tym spotkaniu gola w 90. minucie spotkania strzeliła Aleksandra Dudziak.

O finał Pucharu Polski wrocławiankom przyszło się mierzyć z aktualnym liderem Ekstraligi Kobiet, czyli drużyną UKS SMS Łódź. Pojedynek z SMS-em wydawał się dużym wyzwaniem, ponieważ w obu ligowych spotkaniach wrocławianki musiały uznać wyższość zawodniczek z Łodzi odpowiednio 1:2 w Łodzi oraz 2:3 we Wrocławiu.

Śląsk podszedł jednak do pucharowego starcia bez żadnych kompleksów. Zawodniczki obu zespołów miały swoje okazje na objęcie prowadzenia, ale jedynego gola w 90. minucie spotkania zdobyła Aleksandra Dudziak z rzutu karnego. Chwilę wcześniej w polu karnym faulowana była Klaudia Nowacka. Finał Pucharu Polski odbędzie się 26 maja w Puławach, Śląsk o to trofeum powalczy z Czarnymi Sosnowiec.

UKS SMS Łódź 0:1 (0:0) Śląsk Wrocław