Raport kartkowy przed Widzewem

04.08.2022 (18:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/4/Jakubik z Lechem_624aa5887843c.png

fot.: Mateusz Porzucek

Śląsk w poprzedniej kolejce nie dostosował się stylem do twardo grającej Korony, w efekcie raport kartkowy względem ostatniego meczu zostanie uzupełniony tylko o jedno nazwisko. W ekipie beniaminka z Łodzi wykreowała się już jedna postać, która uzbierała więcej niż jedno napomnienie. 

Wrocławianie od początku sezonu grają dosyć ostrożnie, a obrazem tego są zaledwie 4 żółte kartki po 3 meczach. Do trójki muszkieterów dokooptował ostatnio Patrick Olsen, który był jedynym graczem WKS-u ukaranym przez sędziego Tomasza Wajdę „żółtkiem” w Kielcach. Oznacza to, że podopieczni Ivana Djurdjevicia do tej pory wykręcają 1,3 żółtej kartki na spotkanie.

Widzew solidarnie w każdym z trzech pierwszych meczów dopisywał w protokole meczowym po 2 żółte kartki. W klasyfikacji najbardziej niepokornych zaczął brylować Dominik Kun (2 ŻK), natomiast jednokrotnie napomniani przez arbitrów zostali Mateusz Żyro, Kristoffer Hansen, Jordi Sanchez i Juljan Shehu. Ponadto, żadnej żółtej kartki na swoich kontach nie posiadają szkoleniowcy obu ekip.

Pełny bilans żółtych i czerwonych kartek dla graczy Śląska w sezonie 2022/23:      

Żółte kartki:

1 – Dennis Jastrzembski, Erik Exposito, Piotr Samiec-Talar, Patrick Olsen

ZOBACZ też: Wejście smoka Yeboaha. Z Widzewem zagra od początku?