Runjaić: Jesteśmy mocno rozczarowani

07.05.2022 (20:07) | Bartosz Królikowski
uploads/images/2020/2/runjaic2_5e47c3e5c2791.PNG

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin. Wynik ten na pomeczowej konferencji prasowej skomentował trener gości, Kosta Runjaić, który odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Był to ciekawy mecz moim zdaniem, otwarty z obu stron. My nie zagraliśmy w pierwszej połowie na naszym optymalnym poziomie. Było za dużo indywidualnych błędów, nie było płynności i źle weszliśmy w mecz. Na dodatek jeszcze straciliśmy bramkę i przez nieskuteczność nie daliśmy rady na nią odpowiedzieć. Dużo lepiej wyglądaliśmy w drugiej połowie. Zawodnicy dali z siebie wszystko, szybko wyrównali, ale niestety na więcej zabrakło skuteczności. Jesteśmy mocno rozczarowani, ale przed nami jeszcze 2 mecze, w których będziemy chcieli dać z siebie jak najwięcej.

Czy ten remis to koniec szans na walkę o mistrzostwo?

Nasze szanse wraz z tym wynikiem znacznie się zmniejszyły, mamy świadomość. Już wcześniej sytuacja była taka, że moglibyśmy wygrać 3 razy, a i tak mistrzostwa nie wywalczyć. Gdyby to był mecz pucharowy, byłaby dogrywka, no ale niestety to nie ten przypadek.

Słabo zaprezentował się Kamil Grosicki. Co powie pan na temat jego występu?

Bez Kamila Grosickiego nie bylibyśmy w miejscu w którym jesteśmy. Dał nam w tym sezonie bardzo dużo. Dziś było widoczne, że nie miał najlepszego dnia. Ale rywale mają świadomość jego umiejętności, więc tym bardziej próbują go powstrzymać. Dzisiaj się udało i nie zagrał na swoim poziomie. Długo szukaliśmy skrzydłowego na poziomie, co nigdy nie jest łatwe, ale klub zrobił co w ich mocy, sprowadził zawodnika, który nie tylko w naszej lidze prezentuje duże umiejętności, za co jestem wdzięczny.